Nowy numer 22/2023 Archiwum

Festyn w parafii Niedrzwica Kościelna "Łączy nas miłość i rodzina"

To działanie na rzecz wszystkich miejscowości w gminie Niedrzwica Duża, w tym także dla mieszkańców z parafii Niedrzwica Kościelna.

Przed laty w tej gminie były organizowane festyny, choć nie na taką skalę. Teraz zaangażowani są niemal wszyscy.

Chodzi o gminę Niedrzwica Duża, na której terenie położona jest parafia Niedrzwica Kościelna, która jest pomysłodawcą tegorocznego festynu. To przed kościołem św. Bartłomieja w niedzielę 12 czerwca odbędzie się festyn pod hasłem: „Łączy nas miłość i rodzina”. - Chcemy promować wartości rodzinne - mówi ks. Piotr Kazimierski, wikariusz parafii św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej.

Ryszard Golec, wójt gminy Niedrzwica Duża podjął się współpracy z parafią, co widać w skali zaangażowania poszczególnych instytucji. Jak podkreśla ks. Piotr, kwestie techniczne oraz organizacyjne festynu wzięła na siebie właśnie gmina. - Działamy dla całej gminy Niedrzwica Duża, także dla mieszkańców z parafii Niedrzwica Kościelna - podkreśla Izabela Mazurek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. Festyn rozpocznie się Mszą św. o 11.30. Potem będzie wspólne otwarcie festynu o 14.00 na boisku przed kościołem. Głównym celem jest promowanie wartości chrześcijańskich i integrowanie środowiska lokalnego.

- Chciałem, aby lokalne środowiska i grupy włączyły się w to wspólne działanie, alby strażacy, Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły i przedsiębiorcy wspólnie zrobili coś dla społeczności. Parafianie są bardzo chętni do pracy na rzecz organizacji festynu, sami podchodzą i pytają o możliwość pomocy, to dla mnie budujące, ale też świadczy o potrzebie organizacji takiego wydarzenia - mówi ks. Kazimierski. Podkreśla, że taki festyn, spotkanie i rozmowa z drugim człowiekiem są ważne, zwłaszcza w tak trudnym czasie. - Te relacje są sensem naszego życia przecież. Chcemy stworzyć miejsce i przestrzeń takiego spotkania, cieszę się że parafia to umożliwia. Chcemy jako parafia wyjść do ludzi, zaprosić ich do siebie - precyzuje.

Udział w festynie potwierdziła tez m. in. Ochotnicza Straż Pożarna, funkcjonariusze policji, przedstawiciele szpitala w Bełżycach, którzy będą badać pomiar cukru we krwi i ciśnienie tętnicze.- Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje zawody rodzinne w formie maratonu rodzinnego, będą zabawy dla publiczności z nagrodami. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pojawią się stosika Kół Gospodyń Wiejskich z ciastem i lemoniadą. Będziemy mieć występy artystów lokalnych i ze szkół. Z każdej z ośmiu szkół i ośrodka wychowawczego będą reprezentacje - podkreśla Izabela Mazurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast