Nowy numer 22/2023 Archiwum

Kościół świętych - kolejny Tydzień Eklezjologiczny na KUL

To już 54. edycja tego wydarzenia. Organizuje je Koło Naukowe Teologów KUL, które powstało w 1919 r.

Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Koło Naukowe Teologów KUL zapraszają na tegoroczną edycję 54. Tygodnia Eklezjologicznego, który w gmachu Collegium Joannie Pauli II przy Al. Racławickich będzie się odbywać od 17 do 19 maja pod hasłem „Kościół świętych. Program wydarzenia sięga do źródeł osobistej świętości chrześcijan.

- Tydzień Eklezjologiczny to inicjatywa sięgająca posoborowej historii Koła Naukowego Teologów KUL, które istnieje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim od 8 września 1919 r. Pierwsze konferencje naukowe organizowane miały wymiar ściśle ekumeniczny. Kolejne rozszerzono do formuły znanej obecnie - informują organizatorzy.

Tegoroczna konferencja, która będzie odbywać się na Wydziale Teologii KUL przebiegać będzie pod hasłem: „Kościół świętych”. Zostaną poruszone tematy dotyczące świętości ukazujące ją z kilku perspektyw: teologicznej, biblijnej, a także ekumenicznej.

Oprócz gości z zagranicznych ośrodków naukowych Włoch i Litwy, pojawią się również profesorowie rodzimych uczelni: Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Pierwsze dwa dni konferencji będą w całości transmitowane na żywo w kanale TV KUL w serwisie YouTube. Wydarzenie odbywać się będzie w formie stacjonarnej w Collegium Jana Pawła II w auli C-1031 na 10. piętrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast