Nowy numer 22/2023 Archiwum

Przyjaciele seminarium

Coroczny zjazd Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, czyli osób, od których wspólnota seminaryjna otrzymuje szczególne wsparcie modlitewne i materialne, odbył się 22 maja.

Wyraźnym przykazaniem Chrystusa skierowanym do jego uczniów jest zobowiązanie, aby prosili Ojca w niebie o nowych robotników, gotowych ofiarnie pracować dla zbawienia ludzi. Z tego nakazu wyrosła w 2009 roku inicjatywa założenia Towarzystwa Przyjaciół Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Stanowi ono wspólnotę osób, którym na sercu leży dobro Kościoła, wyrażające się w trosce o liczne i święte powołania kapłańskie.

Co roku członkowie Towarzystwa spotykają się na wspólnej modlitwie ze wspólnotą seminaryjną.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez ks. rektora Jarosława Marczewskiego. Następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. prefekta Adama, który w kazaniu przypomniał jak ważna jest modlitwa o powołania i za powołanych do służby kapłańskiej.

Po Mszy św. miała miejsce konferencja wygłoszona przez ojca Wojciecha o służebnicy Bożej Paulinie Jaricot, która została ogłoszona błogosławioną.

Kolejną częścią programu był wspólny posiłek w refektarzu seminaryjnym, gdzie alumni mieli czas i okazję by osobiście porozmawiać z gośćmi. Spotkanie zakończyło się wspólnym nabożeństwem majowym w seminaryjnym ogrodzie przy figurze Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast