Nowy numer 49/2022 Archiwum

Skarb wyniesiony na ulice

Procesje Bożego Ciała pokazały, że wiara nadaje sens codzienności niezależnie od tego, w jakich czasach żyjemy.

– Eucharystia jest po pierwsze ofiarą, po drugie pokarmem dla naszej duszy, po trzecie zadatkiem życia wiecznego i po czwarte sakramentem i znakiem jedności Kościoła. To Eucharystia umacnia nas w naszej wędrówce przez życie, pozwala zaczerpnąć siły do dawania świadectwa miłości. Dlatego módlmy się, by nie zabrakło nam kapłanów sprawujących Mszę św. Ludziom młodym, zastanawiającym się nad wyborem swej drogi, przypomnę apel Jana Pawła II, który mówił, że jeśli ktoś słyszy w swym sercu wołanie Jezusa, by oddać się Mu całkowicie i kochać Go sercem niepodzielonym, niech nie pozwoli powstrzymać się obawom, niech wypowie swoje „tak” bez zastrzeżeń, ufając Temu, który wiernie dotrzymuje swoich obietnic – zachęcał abp Budzik. Tysiące ludzi idących za Jezusem w Najświętszym Sakramencie ulicami swoich parafii świadczy o tym, że wiara jest wartością, która nadaje sens codzienności niezależnie od tego, w jakich czasach żyjemy.

Jeden z ołtarzy przygotowany był przez grekokatolików. – Człowiek do szczęścia potrzebuje czegoś więcej niż tylko zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb. Nosi w sercu tęsknotę za miłością bez obłudy, za życiem, które nie przemija. Chrystus zapewnia nas, że jest taki chleb, który te głody zaspokaja – mówił arcybiskup.

Za papieżem Franciszkiem powtórzył apel, aby nie przyzwyczajać się do wojny. Niech nasza pamięć i modlitwy oraz pomoc będą zawsze blisko tego ludu, który cierpi.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy