Nowy numer 49/2023 Archiwum

Katowice. Kolejna edycja akcji "Rower pomaga"

To okazja, by jeżdżąc na rowerze pomóc dzieciom z domów dziecka, bo za każdy milion kilometrów, który rowerzyści dodadzą do akcji "Rower Pomaga w Katowicach", do organizacji społecznych działających w mieście trafia rower. W tym roku możliwe jest także wsparcie zwierząt.

W ramach akcji przejechane rowerowe kilometry zamieniane są na rowery dla dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych. Tradycyjnie 1 milion przejechanych kilometrów to 1 rower. Podczas 7 lat realizacji akcji dzieciom z domów dziecka przekazano już 343 rowery. Katowice są partnerem akcji już od kilku lat. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasta do dzieci trafiło 12 rowerów.

W ramach tegorocznej edycji akcji kilometry można wpisywać na nowej stronie www.rowerpomaga.pl, można też dołączyć do klubu Rower Pomaga w aplikacji Strava. Ponadto na stronie internetowej akcji Rower Pomaga można dodawać swoje rowerowe trasy. Wystarczy nacisnąć przycisk „Dodaj trasę” na stronie głównej i uzupełnić formularz. Po kliknięciu tego przycisku istnieje też możliwość połączenia się z aplikacją Strava i wybranie trasy, którą chcemy dołączyć do akcji (tylko trasy z 2022 roku). Trasy są przypisywane do użytkowników.

- Czas na oficjalną inaugurację naszej akcji w roku 2022. Oficjalnie zaczynamy, chociaż już mamy prawie 2 mln rowerowych kilometrów przejechanych w tym roku. Będą także zmiany. Do współpracy zapraszamy Partnerów Społecznych i Ambasadorów akcji. Chcemy budować ogólnopolską, rowerową społeczność. Wrażliwą, aktywną i pomagającą dzieciom i zwierzętom - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji

- Akcja z jednej strony pomaga promować zdrowy, sportowy tryb życia, z drugiej natomiast może być świetną motywacją, by przejechać jak najwięcej kilometrów, dzięki którym możemy po prostu pomóc innym. Dlatego cieszę się, że Katowice po raz kolejny do niej dołączają - mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy