Nowy numer 49/2023 Archiwum

Wiadomo, kto został moderatorem Ruchu Światło-Życie

Najpierw kongregacja Stowarzyszenia Diakonii Ruchu Światło-Życie archidiecezji lubelskiej przedstawia trzech kandydatów, a następnie arcybiskup mianuje jednego z nich odpowiedzialnym za Ruch w diecezji.

Decyzją arcybiskupa metropolity lubelskiego Stanisława Budzika moderatorem diecezjalnym na 4-letnią kadencję w latach 2022-2026 został wybrany ks. Jerzy Krawczyk, dotychczasowy moderator Ruchu w naszej archidiecezji.

W jednym z wywiadów dla "Gościa Niedzielnego" ks. Jerzy mówił, że jest przypadkiem dosyć późnej miłości do Ruchu. Był już klerykiem w seminarium, kiedy bliżej zaczął się przyglądać tej wspólnocie.

- Dla mnie, młodego wówczas chłopaka, wielkim autorytetem był ks. Marek Urban, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. Pomyślałem sobie, że skoro taki ksiądz jest zaangażowany w to dzieło, to musi to być coś cennego. Zacząłem więc chodzić na spotkania oazowe i poznawać, czym to jest - mówił ks. Krawczyk.

Poznając Ruch, poznawał też jego założyciela ks. Blachnickiego, śląskiego księdza, którego losy zawiodły do Lublina.

- Jako kleryk przeszedłem całą formację, poczynając od rekolekcji nazywanych pierwszym stopniem, kiedy to odkrywamy, że Bóg ma dla nas wspaniały plan, przez drugi stopień poświęcony "wyprowadzeniu z Egiptu", czyli wyzwoleniu się z różnych słabości i ograniczeń, po trzeci stopień pokazujący bogactwo Kościoła, jego wspólnot i darów udzielanych przez Ducha Świętego. Kiedy jednak wspominam mój pierwszy wyjazd na rekolekcje, przyznaję, że łatwo nie było. Nawet był taki moment, że powiedziałem sobie "nigdy więcej", ale potem przyszła refleksja, iż znam tylu wspaniałych ludzi zaangażowanych w to dzieło, że może nie warto się poddawać. Tak się stało. Drugi wyjazd na rekolekcje to było całkiem nowe doświadczenie, zachwyt, pokój w sercu, pewność, że jest to propozycja dla Kościoła wciąż aktualna, mimo upływu lat - mówi ks. Jurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy