Nowy numer 49/2023 Archiwum

Rozpoznaj swoje powołanie. Trwa rekrutacja do seminarium

W lubelskim seminarium duchownym od 8 do 10 lipca zaplanowano zjazd egzaminacyjny dla młodych mężczyzn, którzy chcą podjąć drogę formacji do kapłaństwa.

Często ci, którzy dziś są księżmi albo przygotowują się do tej funkcji w seminarium, wcześniej nie myśleli o tym, że zostaną kapłanami. Dla wielu wydawało się to wręcz niemożliwe. Mieli inne plany na swoje życie, mieli pasje. 

W pewnym momencie jednak głos Pana Boga, przynaglający do pójścia za Nim był tak silny, że od decyzji nie było odwrotu. Okazało się, że wybór właśnie takiej drogi życiowej był formą realizacji najważniejszych planów, a przy okazji umożliwił rozwój pasji. 

Każdy młody mężczyzna, który czuje, że droga kapłańska, to jego droga, może podjąć formację w Metropolitalnym Seminarium Duchownym i jednocześnie studia na teologii w KUL. 

Przed podjęciem decyzji warto porozmawiać z formatorami seminaryjnymi, którzy również chętnie pomogą w spełnieniu niezbędnych formalności rekrutacyjnych.

Ci, którzy już wiedzą, że chcą rozpocząć przygotowania do bycia księdzem, przed egzaminami muszą złożyć osobiście w siedzibie seminarium przy ul. Wyszyńskiego 6 wymagane dokumenty. Wykaz znajduje się na stronie Seminarium Lubelskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy