Nowy numer 39/2023 Archiwum

Poświęcenie kościoła w 10. rocznicę powstania parafii

Abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, poświęcił świątynię parafialną pw. św. Stanisława Kostki.

Poświęcenie kościoła parafialnego 10. rocznicę powstania parafii

Arcybiskup Budzik został przywitany przez reprezentantów parafii oraz proboszcza ks. Przemysława Kuśmierza. W liturgii uczestniczyli kapłani, m.in. z dekanatu opolskiego z dziekanem ks. Piotrem Petrykiem, a także parafianie i goście oraz bliscy księdza proboszcza. Nie zabrakło przedstawicieli gminy Karczmiska.

Parafia powstała 10 lat temu. Na znak wierności i posłuszeństwa przekazano metropolicie lubelskiemu klucze do kościoła. Jednocześnie wierni poprosili o poświęcenie kościoła parafialnego.

Metropolita przywołał postać św. Stanisława Kostki, patrona parafii. - Miał w chwili śmierci niespełna 18 lat. Życie jego zostało przerwane nagle. Po ludzku wydawać by się mogło, że było niespełnione. Jednak był młodzieńcem szlachetnym cnotą. Panu Bogu podoba się człowiek, który idzie za głosem sumienia. Stanisław Kostka umiał odróżniać głos Boga od głosu tego świata. Nie zważał na głos otoczenia, ale słuchał głosu Bożego. Dlatego spodobał się Panu Bogu - mówił abp Budzik.

Parafia w Wolicy liczy ponad 1600 wiernych. Budowa świątyni zakończyła się w 1984 roku. Zajmował się nią ks. Bogdan Staszczuk. 10 lat temu została utworzona parafia, pierwszym proboszczem był ks. Piotr Chibowski. Od dwóch lat proboszczem jest ks. Przemysław Kuśmierz, który obchodzi 25-lecie kapłaństwa.


Więcej w 28. numerze "Gościa Lubelskiego" na 17 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast