Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nie czas na emeryturę

O zadaniach, misji specjalnej i nowych możliwościach, jakie stoją przed seniorami mówił bp Adam Bab.

W diecezji lubelskiej seniorzy spotkali się w sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie. Eucharystii przewodniczył bp Adam Bab, który przypomniał zachętę papieża Franciszka skierowaną do młodych, by korzystali z doświadczeń dziadków. – Rozmawiajcie ze swoimi dziadkami, żebyście w swoim młodym życiu nie zaczynali wszystkiego od nowa, idąc ścieżkami, które donikąd nie prowadzą. Seniorzy przeszli już tak wiele dróg, że mogą podzielić się z wami doświadczeniem tego, co daje radość i szczęście, a co przynosi rozczarowanie i pustkę. Korzystajcie z tego – zachęcał biskup Adam.

Przywołał też zadania, jakie stoją przed seniorami, bo jeśli ktoś myśli, że mając 70 lat i więcej wszystko ma za sobą, jest w błędzie. Wystarczy popatrzeć na papieża Franciszka, który został wybrany na Stolicę Piotrową, mając 77 lat. – Mógł powiedzieć, że jest na to za stary, że wszystko, co najważniejsze, ma już za sobą, ale Pan Bóg powierzył mu misję prowadzenia Kościoła, nie patrząc na to, że jest w podeszłym wieku. Niech to będzie zachętą do nowych wyzwań i zadań, jakie stoją przed wami w życiu – mówił biskup Adam.

Wśród wyzwań, jakie przed nimi stoją, wskazał za papieżem: – Waszym zadaniem jest strzeżenie pamięci i przekazywanie jej młodym. To wy wiecie, co warto w życiu podejmować, a czego nie. Nie ma emerytury od kontaktu z młodymi, z wnukami czy dziećmi. Wasza modlitwa może zmienić świat, a świadectwo życia z Bogiem budzić wiarę w innych – mówił biskup Adam.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy