Nowy numer 47/2023 Archiwum

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła

Co trzy lata abp Stanisław Budzik mianuje nową parę diecezjalną Domowego Kościoła archidiecezji lubelskiej, tak jest i w tym roku. Swoją posługę kończą Renata i Józef Nowakowie, których zastąpi inne małżeństwo.

Arcybiskup Stanisław Budzik powołał nową parę diecezjalną Domowego Kościoła – Annę i Jacka Środów.

Ania i Jacek są małżeństwem sakramentalnym od 21 lat. Do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło–Zycie, należą od początku małżeństwa. Maja córkę Zuzannę (13 lat) i syna Mateusza (17 lat).

Ania jest z wykształcenia biologiem i pracuje jako nauczyciel w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie. Jacek ma wykształcenie prawnicze i pracuje jako dyrektor placówek opiekuńczo-wychowawczych w Lublinie, a także jako doradca życia rodzinnego w parafii Dobrego Pasterza.

Małżonkowie przeszli wszystkie etapy formacji Domowego Kościoła, do tej pory pełnili też różne posługi m.in. będąc animatorami, pilotując nowe kręgi, prowadząc rekolekcje.

Podejmowali także różne inicjatywy związane z przygotowywaniem narzeczonych do sakramentu małżeństwa oraz związane ze sferą etyki życia małżeńskiego, uczestnicząc w pracy poradni wirtualnej o. Ksawerego Knotza. Byli też uczestnikami jednej z ekip ewangelizacyjnych „Projektu Źródło”.

Małżonkowie brali udział w projekcie „Z niego jesteśmy” – filmach emitowanych w mediach społecznościowych z okazji stulecia urodzin Założyciela Ruchu Światło–Życie przedstawiających to, co ich ujęło w życiu i nauczaniu ks. Blachnickiego, a także wpływ jego osoby na życie.

Swoją diakonię Anna i Jacek oficjalnie rozpoczną podczas Pielgrzymki Dziękczynnej, która odbędzie się 27 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy