Nowy numer 39/2023 Archiwum

Krucjata za małżonków w kryzysie

Kiedy w 2019 roku ks. Andrzej Juźko ogłosił, że można się włączyć w modlitewną krucjatę ratowania małżeństw, nie spodziewał się takiego odzewu.

Historia sanktuarium św. Anny w Lubartowie zapisała wiele przykładów otrzymanych łask za wstawiennictwem św. Anny – babci Jezusa. Jej obraz, umieszczony w głównym ołtarzu kościoła, słynie łaskami i przyciąga na modlitwę zarówno tych, którzy modlą się o dobrego współmałżonka, jak i tych, którzy chcą ratować małżeństwo zagrożone rozpadem.

– Św. Anna jest nazywana patronką rodzin nie bez powodu. Obserwując otaczającą nas rzeczywistość, nie trudno zauważyć, że wiele małżeństw boryka się z różnymi problemami. Niestety zdarza się, że brak porozumienia, rozłąka związana z pracą, nałogi i wiele innych czynników nie ułatwiają budowania relacji. Zastanawialiśmy się, co można zrobić, żeby pomóc takim rodzinom. Tak zrodził się pomysł, aby rozpocząć w naszej parafii, właśnie u stóp św. Anny, krucjatę modlitewną w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Zainicjowaliśmy ją w 2019 roku podczas dorocznych uroczystości, rozdając zainteresowanym obrazki ze specjalną modlitwą – wyjaśnia ks. Andrzej Juźko, proboszcz parafii św. Anny z Lubartowa.

Jak bardzo potrzebna okazała się taka forma pomocy świadczy fakt, że krucjatę modlitewną w ciągu pierwszego roku podjęło 5 tysięcy osób. Potem pandemia przyhamowała nieco możliwości pielgrzymowania, więc i mniej ludzi odwiedzało Lubartów i podejmowało modlitwę, ale i tak w ostatnim roku ok. 3 tys. osób włączyło się w to dzieło.

- To nie tylko mieszkańcy Lubartowa czy Lubelszczyzny, ale i pielgrzymi z różnych stron Polski, którzy odwiedzają nasze sanktuarium i zabierają modlitwę do swoich parafii - mówi ks. Andrzej.

Każdy może włączyć się w to dzieło. Modlitwę podejmują różne osoby, które widzą, że czyjeś małżeństwo, a może ich własne, przeżywa kryzys. Przez 6 miesięcy deklarują się odmawiać wskazaną modlitwę w intencji konkretnych osób, wspierając w ten sposób rodziny.

Do krucjaty można przystąpić w każdym czasie, wystarczy zgłosić się do parafii po obrazek z modlitwą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast