Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ks. Mazur: Droga do Pana Boga wiedzie przez Kościół

Nie istnieje podział: Pan Bóg - tak, Kościół - nie, - wyjaśnia dyrektor SMAL i zaprasza wszystkich młodych do uczestnictwa w tegorocznym spotkaniu w Garbowie.

Cztery sierpniowe dni w Garbowie pod namiotami to czas odnawiania relacji z Panem Bogiem, ale także z drugim człowiekiem.

- Młodzież naprawdę chce się razem modlić, wzrastać w wierze i oczywiście spotykać się - przekonuje ks. Emil Mazur, dyrektor Spotkań Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

SMAL w tym roku odbędzie się po raz 10. Tym razem pod hasłem “JesteśMY”. - Chcemy pochylić się nad tematem tożsamości młodego człowieka i tożsamości Kościoła, podkreślając, że to my jesteśmy Kościołem - zaznacza ks. Emil. - Chcemy też uświadamiać młodym, że zostali włączeni do Kościoła przez chrzest święty i inne sakramenty i rozbudzać ich pragnienie bycia w Kościele.

Ks. Mazur podkreśla, że zadaniem organizatorów SMAL w tym roku jest przede wszystkim pokazywanie uczestnikom spotkania, że droga do Pana Boga wiedzie przez Kościół. - I że nie istnieje podział: Pan Bóg - tak, Kościół - nie - wyjaśnia dyrektor SMAL - Jedno bez drugiego nie może funkcjonować.

W tym roku konferencje dla młodzieży głosił będzie “Ksiądz z Osiedla”, czyli salwatorianin Rafał Główczyński. Oprawę muzyczną zapewni zespół “Nie ma Go tu”. - Głosowaliśmy ostatnio, który zespół powinien w tym roku u nas wystąpić i padło właśnie na twórców hymnu ŚDM - mówi ks. Emil. - Oni byli już u nas kilka razy i wiemy, że grają niesamowicie energetyczne koncerty, które sprzyjają uwielbieniu, ale i zabawie.

Tradycyjnie nie zabraknie też warsztatów dla młodzieży. - W tym roku planujemy warsztaty z ewangelizacji - informuje ks. Mazur. - Chcemy pochylać się nad tematyką głoszenia Ewangelii młodym przez młodych. Będziemy pokazywać, jak opowiadać drugiemu człowiekowi o Kościele, jak głosić Jezusa, jak trafiać z Ewangelią do drugiego człowieka.

W SMAL-u może wziąć każdy, kto skończył 13 lat. Górnych ograniczeń wiekowych nie ma. Zapisy na spotkanie prowadzone są przez stronę internetową: smal.lublin.pl, ale będzie też możliwość zapisów na miejscu w Garbowie.

Jak informują organizatorzy, można wziąć udział w całości wydarzeń, albo przy zapisach wybrać odpowiednią ilość dni. Wstęp na koncert jest otwarty i chcąc wziąć w nim udział, nie trzeba się rejestrować.

Młodzi czas od 18 do 21 sierpnia spędzą na błoniach garbowskiej parafii pod namiotami, ale brak własnego namiotu nie jest przeszkodą w udziale w spotkaniu. - Wystarczy zgłosić chęć wypożyczenia namiotu. Będziemy się starać pomóc - mówi ks. Emil.

W czasie czterech dni młodym będzie cały czas towarzyszył biskup Adam Bab, a Mszę św. inaugurującą spotkanie odprawi metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy