Nowy numer 38/2022 Archiwum

Dzień otwarty w lubelskim schronisku dla zwierząt

7 sierpnia Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na dzień otwarty. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Żyją obok nas".

W najbliższą niedzielę mieszkańcy Lublina będą mieli okazję zapoznać się z podopiecznymi schroniska,
a także porozmawiać z jego pracownikami
i wolontariuszami.

Opowiedzą oni o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad zwierzakami.

W programie wydarzenia przewidziano także koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L oraz wystąpienia ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie dzikie zwierzęta możemy spotkać w Lublinie.

W ramach dnia otwartego odbędą się m.in. prelekcje pt. „Zaskroniec i spółka, czyli jakie gady żyją wokół nas” Bartłomieja Gorzkowskiego, kierownika Egzotarium Schroniska oraz „Ptaki w mieście - co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach” Rafała Antoniszewskiego z Fundacji Epicrates. A o tym jak wygląda praca Ekopatrolu, opowie przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin. 

W prowadzonym przez miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa około 340 zwierząt, w tym 146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów - miski na wodę i karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy