Nowy numer 38/2022 Archiwum

Spacer śladami Julii Hartwig

Okolicznościowe przejście po mieście rozpocznie się 14 sierpnia o godz. 18.00 przy Bramie Grodzkiej. Spacer ma nawiązywać do tego, który odbył się wraz z poetką w 2006 r.

Miejsca, które odwiedzą uczestnicy spaceru, są związane z biografią Julii Hartwig. To m.in. budynek dawnego Gimnazjum im. Unii Lubelskiej, do którego uczęszczała i w którym zdawała maturę, czy adresy, pod którymi mieściły się Zakłady Graficzne Hartwigów, czyli ojca Ludwika i brata Edwarda.

- Te miejsca zostały włączone w spacer śladami Julii Hartwig po Lublinie ze względu na to, że w okresie międzywojennym odbywało się tam bardzo intensywne życie kulturalne. Bywali tam przedstawiciele lubelskiej bohemy artystycznej, dzięki czemu m.in. Julia Hartwig miała okazję spotkać Józefa Czechowicza - mówi Joanna Zętar z Ośrodka „Bramka Grodzka - Teatr NN”.

Spacerowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego”, która zostanie wyeksponowana w Galerii Teatru NN przy ulicy Grodzkiej 34. Wystawa będzie czynna do końca września 2022 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy