Nowy numer 38/2022 Archiwum

Lubelscy pielgrzymi już na Jasnej Górze

Pielgrzymów powitał i pobłogosławił abp Stanisław Budzik. Ks. Ładniak zaprosił na piknik popielgrzymkowy na Czechowie.

Podczas powitania lubelskich pątników na Jasnej Górze metropolita lubelski zacytował fragment Psalmu 122. Abp Budzik podkreślił, że pielgrzymi dotarli do miejsca, które sobie wybrał i umiłował Bóg, że jest to szczyt duchowy. – To jest sanktuarium, miejsce, gdzie styka się niebo z ziemią, skąd promieniuje miłość, to miejsce pojednania, przebaczenia i pokoju – mówił.

– Tu jest to miejsce szczególne, w którym spotykamy się naszą Matką, a ona prowadzi nas do Chrystusa – podkreślał pasterz archidiecezji. Życzył pielgrzymom, aby modlitwy i formacja w trakcie drogi pięknie zaowocowały w ich życiu. – To przepiękny widok z góry, waszych serc, waszych twarzy rozpromienionych. Niech Boże błogosławieństwo idzie za wami – powiedział przed błogosławieństwem.

Ks. Mirosław Ładniak, dyrektor lubelskiej pielgrzymki, podziękował metropolicie za obecność i błogosławieństwo. Zaprosił zebranych do zaśpiewania jednej z pieśni, która wykonywana była na trasie z Lublina na Jasną Górę. Jednocześnie zaprosił na Piknik Pielgrzymkowy 27 sierpnia na Czechowie, który będzie miał charakter spotkania popielgrzymkowego.

Lubelscy pielgrzymi wraz z pozostałymi pątnikami uczestniczyli w Mszy św. o godz. 13.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy