Nowy numer 38/2022 Archiwum

Narodowy Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca "Barvinok" wystąpi w Lublinie

Koncert odbędzie się w Chatce Żaka. Bezpłatne wejściówki dostępne u organizatorów.

Występ Narodowego Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Barvinok” odbędzie się w czwartek 18 sierpnia o godz. 18.00 w Chatce Żaka, przy ul. Radziszewskiego 16. Koncert jest podziękowaniem za pomoc, jakiej Polacy udzielili Ukraińcom uciekającym przed dramatem wojny. W repertuarze nie zabraknie utworów w języku polskim.

Na wydarzenie zapraszają: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenie Solidarności Globalnej, Lubelski Klub Biznesu oraz Fundacja Impuls. Organizację wydarzenia wspierają Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Fundacja Razem z Ukrainą powołana przez firmę Modern Expo. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Wolontariatu, przy ul. Gospodarczej 2 i w siedzibie Lubelskiego Klubu Biznesu w Lublinie przy ul. Jana Sawy 2.

Narodowy Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Barvinok” został założony w 1984 r. i działa przy Miejskim Centrum Edukacji Artystycznej i Choreograficznej dla Dzieci w Winnicy. Twórcą i kierownikiem artystycznym jest Petro Bojko. - Oryginalne choreografie, dynamika tańców, mistrzowskie wykonania pieśni, wielobarwność strojów składać się będą na niezapomniane widowisko - zapewniają organizatorzy.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy