Ks. Mirek Ładniak zaprasza na piknik pielgrzymkowy

Organizatorzy 44. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają w sobotę 27 sierpnia 2022 r. na Piknik Pielgrzymkowy, będący podsumowaniem tegorocznej pielgrzymki.

Przez lata przedłużeniem rekolekcji w drodze było spotkanie w Wąwolnicy podczas festiwalu piosenki pielgrzymkowej. Tak będzie i w tym roku, ale w zmienionej formie i nowym miejscu.

Przed laty młody kapłan ks. Mirosław Ładniak został skierowany do pracy w parafii w Wąwolnicy. Proboszczem sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej był wówczas ks. Jan Pęzioł, który dla pielgrzymów przyjeżdżających na uroczystości przygotował plac Różańcowy u stóp ołtarza polowego.

– Pamiętam, jak przyjechałem do Wąwolnicy, popatrzyłem na ten plac i powiedziałem do ks. Jana „Księże proboszczu, ja tu zrobię festiwal”. Popatrzył na mnie trochę, jak na wariata, machnął ręką i nie wziął tego na serio – wspomina ks. Mirek.

Nie zrażony tym młody ksiądz, od lat chodzący na pielgrzymki, nie zrezygnował jednak. Rzeczywiście w sierpniu 1993 roku wąwolnicki plac Różańcowy wypełnili nie tylko pątnicy, którzy tego roku szli na Jasną Górę, ale i wielu innych miłośników piosenki pielgrzymkowej.

– To była dobra okazja nie tylko do śpiewania i wspominania rekolekcji w drodze, ale i możliwość przedłużenia pielgrzymkowej atmosfery, rozmów z ludźmi poznanymi na szlaku i świadectwa o pierwszych owocach tego niezwykłego czasu – podkreśla ks. Mirek.

Po pierwszej edycji przychodziły kolejne, na festiwal przyjeżdżało coraz więcej osób, niektóre zaproszone do Wąwolnicy pierwszy raz miały kontakt z pielgrzymami i nabierały ochoty, by za rok dołączyć do którejś z grup.

– W czasie największej popularności festiwalu do Wąwolnicy przyjeżdżało około 10 tys. ludzi. Całą noc śpiewaliśmy, modliliśmy się, skakaliśmy z radości. Z czasem jednak nowe obowiązki i różne okoliczności sprawiły, że festiwal został zawieszony. W tym roku chciałbym powrócić do tego wydarzenia – mówi ks. Mirosław.

Festiwal zmieni miejsce, bo z Wąwolnicy przeniesie się na teren parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie, gdzie ks. Mirosław Ładniak jest proboszczem. 27 sierpnia odbędzie się piknik pielgrzymkowy.

– Będzie to okazja, by razem pośpiewać, potańczyć i posłuchać wyjątkowego gościa, którym będzie zespół Małe TGD. Będą też inne atrakcje, jak pokazy służb mundurowych czy zabawy dla dzieci. Na koniec zaprezentujemy mix pielgrzymkowy z zespołem Full Power Spirit, który wielokrotnie gościł na festiwalu. Już dziś zapraszam – zachęca ks. Mirosław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..