Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Jak zostać mistrzem ceremonii?

7 października rusza czwarty w historii naszej archidiecezji kurs dla kandydatów na ceremoniarzy parafialnych. Warto wziąć w nim udział.

Przez pół roku będą się uczyć podstaw liturgii, Mszału rzymskiego i struktury Mszy św. Przede wszystkim jednak będą się formować duchowo.

- Kurs na ceremoniarza ma uformować starszych ministrantów na takich, którzy bardzo dobrze orientują się w kwestiach liturgii i mogą taką liturgią dowodzić - wyjaśnia ks. Marcin Grzesiak, diecezjalny duszpasterz LSO. - Chcemy jednak także, by ci chłopcy byli również animatorami służby liturgicznej w swoich parafiach i prawą ręką duszpasterza, by byli pomocni w sprawach liturgicznych i parafialnych. 

Kurs startuje 7 października. Ministranci będą się spotykać przez sześć kolejnych miesięcy w czasie weekendowych zjazdów. - Spotkania będą się odbywać w Domu na Podwalu w Lublinie, ale będziemy również korzystać z siedziby Metropolitalnego Seminarium Duchownego, gdzie będą się odbywały warsztaty liturgiczne - informuje ks. Grzesiak. 

Aktualnie w archidiecezji lubelskiej jest ok. 100 czynnych ceremoniarzy. - Zawsze nasze kursy cieszyły się dobrą frekwencją, więc i tym razem mamy nadzieję, że zgłosi się spora liczba chętnych - mówi duszpasterz LSO. 

W kursie mogą uczestniczyć lektorzy od VIII klasy szkoły podstawowej wzwyż. Każdy kandydat musi posiadać wypełniony formularz, który można pobrać ze strony www.lso-diecezja-lublin.pl. Do formularza należy dołączyć także opinię swojego księdza proboszcza. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy