Nowy numer 09/2024 Archiwum

Podsumowanie pielgrzymki i zakończenie lata

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się podsumowanie pieszej pielgrzymki do Częstochowy oraz pożegnanie lata i wakacji Wszystko na Czechowie w parafii św. Andrzeja Boboli.

Już od południa zaczną się atrakcje dla dzieci z udziałem służb mundurowych (pokaz sprzętu służ mundurowych), ponadto będą dmuchane zamki, gry, zabawy, pokazy.

- O godz. 14.00 dla najmłodszych przygotowaliśmy koncert „Pożegnanie lata z małym TGD”. Ale to nie koniec atrakcji. To, co istotne to fakt, że będzie to również spotkanie podsumowujące pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Chcę powrócić do tradycji spotkań popielgrzymkowych, jakie przez 18 lat organizowałem w Wąwolnicy. Tym razem zapraszam na Czechów – błonia przy ul. Szpinalskiego – obok SP nr 43, gdzie o godz. 17.00 rozpoczniemy przegląd zespołów pielgrzymkowych oraz koncert przyjaciół pielgrzymki - zespołu FPS - zaprasza ks. Mirosław Ładniak szef Lubelskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Będzie to okazja do wspomnień, powrót do tych emocji, które towarzyszyły pielgrzymom przez 11 dni rekolekcji w drodze, to wreszcie okazja do poczucia pielgrzymki, dla tych którzy nie mogli być w trasie. Tysiące osób przyjechało specjalnie na Jasną Górę by z całą pielgrzymką wejść na wały jasnogórskie i pokłonić się Matce Bożej - oni są szczególnie zaproszeni. Dzień zakończy się uroczystym Apelem Jasnogórskim.

I jeszcze niespodzianka muzyczna – gościem specjalnym Pikniku pielgrzymkowego będzie Tomek Kamiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy