Przed nami Lubelski Festiwal Nauki

Tegoroczna 18. edycja imprezy, której głównym organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, odbędzie się w dniach 10-16 września 2022 r. pod hasłem Ogrody Nauki.

Lubelski Festiwal stał się jednym z trzech największych w kraju i zadecydowanie największym w regionie wydarzeniem kulturalno-naukowym, które upowszechnia, promuje i popularyzuje osiągnięcia naukowe, naukowo-techniczne i artystyczne wśród wszystkich grup wiekowych, od juniorów do seniorów.

W programie Festiwalu, poza stałymi elementami takimi jak projekty i Lubelski Piknik Naukowy, znajdą się też wydarzenia specjalne – Ogrody Literatury, Ogrody Żywności, Ogrody Podróży, Ogrody Ekologii, Ogrody Przyrody, a w nich m.in. panele dyskusyjne, prezentacje oraz wykłady gościnne osobowości naukowych, literackich, artystycznych, kulturalnych, a także blogerów internetowych.

XVIII Lubelski Festiwal Nauki będzie otwierał laboratoria i sale wykładowe, aby pobudzać zainteresowania i fascynować nauką. Będzie również zachęcać młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem miejsca na kontynuowanie nauki, do studiowania właśnie w Lublinie. 

Organizatorzy przygotowali ponad 1500 projektów festiwalowych, a oprócz tego wydarzenia specjalne, na które wstęp jest wolny bez rejestracji:

11.09. (niedziela) Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, godz. 12.00-13.30 Ogrody Literatury - spotkanie z Radkiem Rakiem, pisarzem, laureatem Nagrody NIKE, lekarzem weterynarii oraz dr. Mirosławem Welzem, lekarzem weterynarii, literatem, poetą, Głównym Lekarzem Weterynarii

12.09.(poniedziałek) Centrum Kongresowe UP, Akademicka 15, godz. 10.00-14.00 Ogrody Żywności - naukowcy i eksperci związani z projektowaniem nowej żywności oraz dietetycy opowiedzą o nowoczesnych trendach w technologii żywności i żywieniu człowieka. 

13.09. (wtorek) Centrum Kongresowe UP, Akademicka 15, godz. 10.00-18.00 Ogrody Podróży - podróżnicy, blogerzy, będą szukać odpowiedzi na pytanie skąd bierze się w człowieku ciekawość poznania innych kultur. Porozmawiamy o znaczeniu regionalizmu, o własnej kulturze i o tożsamości, ale także o sposobach na tanie podróżowanie.

14.09. (środa) Centrum Kongresowe UP, Akademicka 15, godz. 9.00-16.00 Ogrody Ekologoii – naukowcy i eksperci poruszą tematy odpadów, elektrycznych samochodów, ekoenergetyki, hydrofitowych oczyszczalni ścieków oraz problematyce opakowań dla żywności.

15.09. (czwartek) Centrum Kongresowe UP, Akademicka 15, godz. 9.00-15.00 Ogrody Przyrody – Przyrodnicy opowiedzą o tajemnicach fauny i flory, poruszą zagadnienia ochrony przyrody, utrzymania stabilności procesów ekologicznych i zachowania różnorodności biologicznej w świecie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..