Nowy numer 38/2022 Archiwum

Trwa lubelski salon maturzystów

Jak najlepiej przygotować się do matury 2023 wyjaśnią eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych podczas odbywającego się na KUL 19-20 września Lubelskiego Salonu Maturzystów.

Salon Maturzystów to także okazja do poznania oferty edukacyjnej wielu uczelni, w tym również nowych kierunków, które zostały przygotowane na rok akademicki 2023/24.

Salon Maturzystów to cykliczne wydarzenie organizowane od kilkunastu lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w największych ośrodkach akademickich w całej Polsce. Od kilku lat lubelskim partnerem Fundacji jest KUL. Po pandemicznej przerwie wydarzenie powróciło do formuły stacjonarnej.

Lubelski Salon Maturzystów 2022 zaczął się 19 września i potrwa do 20 września 2022 r. w kampusie KUL przy Alejach Racławickich 14.

Na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 9-15 dostępne są stoiska informacyjne, na których maturzyści mogą poznać szczegółowe wymogi rekrutacji na studia oraz ofertę edukacyjną kilkunastu uczelni z całej Polski, a na ich pytania odpowiadają pracownicy i studenci.

Ważnym elementem salonu są spotkania z ekspertami okręgowych komisji edukacyjnych, którzy przestawiają zasady egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. To informacje niezwykle istotne dla uczniów ostatnich klas liceów i techników, którzy do 30 września muszą złożyć deklarację, jakie przedmioty zamierzają zdawać na majowym egzaminie.

Matura w 2023 roku będzie pierwszym egzaminem, do którego przystąpią absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej, a egzamin będzie przebiegał na nowych zasadach. Maturzyści będą mogli również skorzystać z porad specjalistów, którzy doradzą jak budować ścieżkę edukacji i kariery. Spotkania te odbywają się w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Poprzednią stacjonarną edycję salonu w Lublinie odwiedziło blisko 7000 osób.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy