Nowy numer 38/2022 Archiwum

Dla wierzących i poszukujących

Dla jednych to okazja do odnowienia wiary, dla drugich możliwość przyjrzenia się temu, czym jest wiara i jakie owoce może przynieść w życiu. Zaproszony jest każdy.

Wśród tysięcy spraw, codziennych problemów, lęków dotyczących niepewnej przyszłości łatwo się zwyczajnie zgubić. Warto więc skorzystać z okazji, by się zatrzymać i odnaleźć fundament, który będzie oparciem w każdej życiowej sytuacji. Taką możliwość daje Seminarium Odnowy Wiary.

- To spotkania, na które może przyjść każdy. Zarówno człowiek żyjący blisko Pana Boga, jak i ten, kto nie wie, co ma ze sobą w życiu zrobić - mówi ks. Jerzy Krawczyk moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, który seminarium organizuje.

Seminarium Odnowy Wiary to 11 tygodni słuchania słowa Bożego, dzielenia się nim, a wszystko po to, aby otworzyć się na spotkanie żywego Boga, który jest obecny w naszym życiu i by odnowić swoją wiarę. Spotkania rozpoczynają się od Mszy świętej, a po niej kolejne konferencje, dzielenie w grupach i modlitwa.

- Ks. Franciszek Blachnicki założyciel Ruchu Światło-Życie zachęcał, by swoją wiarę odnawiać nieustannie. Stąd zaproszenie kierujemy także do osób zaangażowanych w życie wspólnotowe, które żyją na co dzień z Panem Bogiem, ale nie tylko do nich. Spotkania są otwarte dla każdego, kto chciałby przyjrzeć się wierze, wcale nie musi być w żadnej wspólnocie, może być osobą poszukującą. Pan Bóg każdego z nas może zaskoczyć - zaprasza ks. Jerzy.

Seminarium rozpocznie się 10 października w parafii bł. Piotra Jerzego Frassati ul. Skierki 12 w Lublinie. Zapisy do 5 października przez uzupełnienie formularza (ułatwią organizatorom zamówienie odpowiedniej ilości notatników - koszt. 30 zł - oraz komunikację podczas seminarium).

Zapisy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy