Nowy numer 48/2022 Archiwum

Rozpaleni, czyli jak przeżyć bierzmowanie

Co zrobić, żeby nie był to sakrament pożegnania z Kościołem? Jak otworzyć młodych na dary Ducha Świętego? Jak zbudować wspólnotę, która się ostoi nawet w najtrudniejszych warunkach? Odpowiedź już 1 października w Pliszczynie.

Rozpaleni - ks. Piotr Jarosiewicz - zaproszenie dla bierzmowanych - do Pliszczyna
Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archi. Lubelskiej

Rozpaleni to pierwsze tak duże wydarzenie dla kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w sobotę, 1 października. Jest organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

- Mam nadzieję, że ta inicjatywa pomoże młodzieży w nawiązaniu relacji z Panem Bogiem. Niestety mam takie doświadczenie wśród najbliższych, że młodzi rzeczywiście odchodzą z kościoła po bierzmowaniu. Część z nich przystępuje do tego sakramentu, bo tak chcą rodzice, albo bo tak wypada, bo większość rówieśników to robi, ale nie mają żadnej głębszej relacji z Panem Bogiem i jest to dla nich kolejny obowiązek, do którego trzeba, na katechezie lub w parafii, zaliczyć różne regułki i formułki. Dlatego wszystko, co daje szanse pokazania młodym, jak wielkim darem i skarbem jest wiara przeżywana jako relacja z Panem Bogiem jest bardzo cenne. Mój starszy syn nie miał takiej okazji i przyznaję z bólem, że chodzi do kościoła rzadko nie widząc takiej potrzeby, liczę na to, że młodszy, który w tym roku przygotowuje się do bierzmowania, będzie miał inne doświadczenia - mówi pani Magdalena Kotowicz.

Rozpaleni - zaproszenie Młodych dla bierzmowanych
Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archi. Lubelskiej

Właśnie o taką szansę chodzi - by doświadczyć spotkania z Bogiem żywym.

- Celem wydarzenia jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnym przed rozpoczęciem roku formacyjnego. Pragniemy, aby świadectwa młodych ludzi, modlitwa, konferencje i spotkanie z Duchem Świętym rozpaliły kandydatów na początku rocznego procesu przygotowania i pomogły otworzyć serca na dar spotkań jaki zostaną dla nich przygotowany w parafiach - podkreślają duszpasterze.

Program

9.00 - Recepcja

10.00 - Rozpoczęcie

10.40 - Konferencja I - ks. Piotr Jarosiewicz
                 - przerwa

11.30 - Koncert - Wyrwani z niewoli
                 - przerwa 

 12.35 - Konferencja II - ks. bp Adam Bab

 13.25 - Czas na jedzenie

 14.10 - Adoracja, spowiedź i słowo ks. abp. Stanisława Budzika

  15:00 - Błogosławieństwo na zakończenie i zdjęcie uczestników

Grupy można zgłaszać przez formularz LINK, można się też kontaktować przez adres email: biuro@cdmlublin.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy