Nowy numer 48/2022 Archiwum

Narodowa akcja sadzenia drzew i sprzątanie lasu z piknikiem ekologicznym

W Lublinie odbędą się działania ekologiczne. Będzie można posadzić drzewka na swojej posesji oraz posprzątać las.

Na 29 i 30 września zaplanowano w Lublinie wielkie narodowe sadzenie drzew #sadziMY. - W Lublinie drzewka będzie można otrzymać w holu przy wejściu głównym do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Będą na Państwa czekały gatunki następujących drzew: lipy drobnolistnej, klonu pospolitego, klonu jaworu, świerka, sosny, buka czy jarzębu. Ilość ograniczona, a dla jednej osoby przewidujemy przekazać maksymalnie 3 sadzonki, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z akcji - informują Lasy Państwowe. Różne gatunki drzewek będą rozdawane przez dwa dni pod CSK od godz. 9.00 do 15.00.

Z kolei wydarzenie w ramach akcji „Czyste Lasy” zaplanowano na sobotę 1 października. Organizatorem jest miasto Lublin oraz stowarzyszenie Czysta Polska. Akcja „Czyste Lasy” w Lublinie rozpocznie się o godz. 10.00 w ośrodku Słoneczny Wrotków, gdzie powstanie miasteczko ekologiczne. Nie zabraknie tam warsztatów, prelekcji, konkursów i animacji. W ramach wydarzenia przewidziano także zajęcia zumby oraz colour run, czyli bieg połączony z obsypywaniem się kolorowymi proszkami holi. Natomiast na scenie odbędą się spotkania z ekspertami oraz ambasadorami projektu, podczas których uczestnicy wydarzenia dowiedzą się o zasadach segregacji odpadów oraz o tym, jak gotować zgodnie z zasadą „zero waste”. Ekologiczny piknik zakończy się koncertem – informują organizatorzy.

Aby wziąć udział we wspólnym sprzątaniu należy zgłosić się do punktu rejestracyjnego, który będzie działał na terenie miasteczka w godz. 10.00-16.00. Osoby, które przystąpią do akcji otrzymają worki na śmieci i rękawiczki, a także ekologiczne gadżety.

„Czyste Lasy” to projekt edukacyjny organizowany przez Stowarzyszenie Czysta Polska i realizowany z grantu przekazanego na ten cel przez Fundację Coca-Cola w Atlancie. Partnerami akcji w Lublinie są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwa Lublin i Świdnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy