Z udziałem przedstawicieli lubelskich organizacji świętowano we Włodawie.
Wydarzenie zgromadziło uczniów ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, nauczycieli, samorządowców i przedstawicieli organizacji z powiatu włodawskiego. Wśród zebranych znaleźli się m.in. Urszula Kazub, prezes Centrum Wolontariatu we Włodawie, czy prezes hospicjum we Włodawie. Uczestników powitał Eugeniusz Omelczuk, dyrektor ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie.
Agnieszka Czuj, koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza, przedstawiła historię organizacji oraz zrealizowane i aktualne projekty. Podkreśliła zaangażowanie uczniów w działalność charytatywną i pomocową. Podkreśliła znaczenie środków na realizację zadań wolontarystycznych z Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz z programów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Korpusu Solidarności, a także Centrum Wolontariatu w Lublinie, które przekazało pieniądze w ramach regrantingu. - Młodzież, która tutaj jest, potwierdzi, że łączy nas wspólna idea pomagania. Dziękuję wam, młodzi, że chcecie się spotykać i wspólnie działać. Warto zaznaczyć, że najpierw był szkolny klub, a dopiero potem powstało stowarzyszenie. Tak wielu uczniów się angażowało od samego początku w pomaganie innym, że chcieli to robić także dorośli, w tym osoby na emeryturze. Dziś trudno zmierzyć to dobro, wszystkie dobre czyny. 20 lat to dużo i mało, ale to z pewnością czas na podsumowania i wyznaczanie dalszych planów - podkreślała.
Głos zabrali także absolwenci. Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie przedstawiła znaczenie misji Korpusu Solidarności i wręczyła koordynatorce specjalny certyfikat potwierdzający kompetencje działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza. Podczas wydarzenia odbyła się także prelekcja na temat znaczenia współpracy we współczesnym świecie z elementami edukacji medialnej. Z kolei Marcin Obuchowski wykonał kilka utworów muzycznych, zarówno z własnego repertuaru, jak i polskich artystów. Jeden z utworów skomponowany został do wiersza Karola Wojtyły.