Nowy numer 5/2023 Archiwum

Przestrzeń pamięci i spotkania

Na cmentarzu na Majdanku powstanie miejsce upamiętniające dzieci utracone. Trwa zbiórka pieniędzy na realizację projektu, ale już stoi krzyż, przy którym można się pomodlić.

Pierwszy Grób Dziecka Utraconego w Lublinie już jest. Znajduje się na cmentarzu na Majdanku pod adresem kwatery: S8 Z18, rząd 2, numer 3 i 4. – Jakiś czas temu stanął tam symboliczny krzyż. W tym miejscu ma powstać pomnik – Grób Dziecka Utraconego, pierwszy w Lublinie. Kiedy? Zależy od funduszy, które wciąż zbieramy. Ceny rosną, rośnie też cena pomnika, ale wierzymy, że uda się nam zebrać odpowiednią kwotę – mówi Karolina Garbacz z Diakonii Życia Ruchu Światło–Życie, która wspiera powstanie tego szczególnego miejsca.

O tym, jak jest ono ważne w życiu wielu ludzi po stracie dziecka, świadczą zapalone znicze wokół krzyża i ludzie, którzy się tu zatrzymują na modlitwę. Obecnie zbierane są pieniądze na budowę nagrobka-pomnika. – Chcemy, aby to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych, bez względu na wiek i okoliczności ich śmierci. Mamy nadzieję, że każdy rodzic, który nie ma grobu swojego dziecka lub ma go gdzieś daleko, poza Lublinem, będzie mógł w tym miejscu pobyć w bliskości ze swoim dzieckiem – podkreślają rodzice zaangażowani w realizację pomnika. Jest już jego projekt. Przedstawia on, w dolnej części, parę rodziców pochyloną w żałobie nad pustymi dłońmi. W tle widać schody do nieba wraz ze wspinającym się po nich dzieckiem. W górnej części widnieje zaś postać Jezusa, który oczekuje go w niebie. Całość otacza mur – symbol ramion Chrystusa przyjmującego zmarłe dziecko w niebie. Więcej informacji, jak wspomóc budowę na stronie: rodzicepostracie.lublin.pl. Przypominamy, że w Lublinie rodzice po stracie mogą się spotkać na comiesięcznych Mszach św. w swojej intencji, które odbywają się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 14 w parafii bł. Piotra Frassatiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy