Warsztaty wokalne i wspólne śpiewanie z Łukaszem Jemiołą

Już 7 i 8 listopada w Teatrze Muzycznym w Lublinie Artyści Nieprzetartego Szlaku będą świętować 25. rocznicę Spotkań z Piosenką.

Jak zaznaczają organizatorzy, podczas dwóch intensywnych dni festiwalu artyści z niepełnosprawnościami, poprzez muzykę, śpiew i taniec, będą dzielić się swoją wrażliwością z szeroką publicznością. - W tym niezwykłym czasie, dzięki muzyce, bariery zacierają się i każdy, bez względu na stopień sprawności, może poczuć się jak w domu. I to właśnie „Dom” jest tematem tegorocznych spotkań, jak i całorocznego cyklu imprez Nieprzetartego Szlaku - mówi Jan Tuszewski z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

- Po pandemicznej przerwie, z roku na rok, zgłasza się do nas coraz więcej artystów - mówi organizatorka Spotkań z Piosenką i muzykoterapeutka Karolina Czajka. - Ludzie są spragnieni wspólnych spotkań, występów i zabawy. Bywały lata, że liczba występów nie przekraczała dziesięciu. W zeszłym roku mieliśmy już 24 występy. Podczas tegorocznej edycji, na scenie Teatru Muzycznego, wystąpi prawie 30 artystów z niepełnosprawnościami z całej Polski, w tym soliści i zespoły - dodaje.

Swobodna atmosfera, wolna od rywalizacji formuła przeglądu oraz możliwość wystąpienia przed szeroką publicznością na profesjonalnej scenie przyciąga coraz więcej uczestników. - Nie bez znaczenia są również warsztaty tematyczne, w tym wokalne, ruchowe, muzykoterapeutyczne oraz wartościowe upominki dla artystów dofinansowane m.in. przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Upominki to zazwyczaj sprzęt muzyczny i elektroniczny, który usprawnia pracę artystów i muzykoterapeutów. W ten sposób, odpowiadając na ich potrzeby, wpływamy na jakość pracy i dajemy pozytywny impuls do dalszego działania - wyjaśnia K. Czajka.

W poniedziałek, 7 listopada, występy artystów zwieńczy wspólne śpiewanie z Łukaszem Jemiołą i warsztaty wokalne z ekspertkami z Teatru Muzycznego: Małgorzatą Papiewską i Dorotą Skałecką. Natomiast we wtorek 8 listopada, przed wielkim finałem wystąpi Sylwia Lasok i „Okruchy przeszłości”.

Poniedziałek 7 listopada

  • 9.00 – 9.15 Oficjalne otwarcie
  • 9.15 – 13.30 Występy artystów z przerwami kawowymi
  • 13.30 Koncert Łukasza Jemioły
  • 14.00 Obiad
  • 15.00 – 16.30 Warsztaty wokalne (Małgorzata Papiewska, Dorota Skałecka, Karolina Czajka) 

Wtorek 8 listopada

  • 9.00 Rozpoczęcie
  • 9.05 – 10.30 Koncerty artystów
  • 10.30 – 11.00 Koncert - Sylwia Lasok i „Okruchy przeszłości”
  • 11.00 Wielki finał
  • 12.30 Bankiet jubileuszowy

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..