Nowy numer 4/2023 Archiwum

Ksiądz zaprosił na obiad do restauracji 300 ubogich osób

Na modlitwę, a potem obiad w restauracji przyjdzie trzysta osób w kryzysie bezdomności, skrajnie ubogich, uchodźców i dzieci z zaniedbanych dzielnic.

Kolejny, VI Światowy Dzień Ubogich przypada w niedzielę 13 listopada. Jego myślą przewodnią są słowa z Listu do Koryntian: „Chrystus dla was stał się ubogim”. Jak pisze w orędziu na ten dzień papież Franciszek, wydarzenie jest swego rodzaju pozytywną prowokacją, która ma pomóc w refleksji nad stylem życia ludzi oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które pojawiają się w obecnym momencie dziejowym. 

Środowisko Centrum Wolontariatu w Lublinie będzie świętować ten dzień wspólnie z osobami ubogimi i wykluczonymi. Pomysłodawca, ks. Mieczysław Puzewicz zaprosił 300 osób. Są to osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności, skrajnie ubogie, uchodźcy czy dzieci z zaniedbanych dzielnic. Obok zaproszonych gości będą wolontariusze i duchowni.

W ramach VI Światowego Dnia Ubogich zaplanowano najpierw Mszę św. Będzie ona sprawowana równolegle o godz. 16.00 w trzech kościołach: św. Teresy przy ul. Krochmalnej 47, Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7 i św. Michała Archanioła przy ul. Fabrycznej 19. Mszy w kościele przy Fabrycznej będzie przewodniczył bp Mieczysław Cisło.

- Usiądziemy wspólnie przy stole nakrytym białym obrusem przy obiedzie w trzech lubelskich restauracjach: Lawendowy Dworek, Calvados, Nowy Lotos. Chodzi o to, aby być razem, doświadczyć swojej obecności, stworzyć więzi, które dadzą nadzieję na lepsze jutro. Chcemy spotkać się w rodzinnej atmosferze – mówią wolontariusze Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Obchody VI Dnia Ubogich organizuje również Caritas. "Z tej okazji Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje spotkanie dla osób ubogich w niedzielę, 13 listopada 2022 r. o godz. 12.00 w Domu Nadziei przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie. Wspólnie będziemy uczestniczyli we Mszy św., a także zjemy obiad i spędzimy czas, a nasi goście otrzymają drobne upominki" - czytamy w informacji prasowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy