Nowy numer 20/2024 Archiwum

Marzą, by wydać płytę

Dwa lata temu muzycznej rodzinie w czasie pandemii udało się nagrać piosenkę mówiącą o tym, że Bóg nas wszystkich ocali. Dziś Fedor Family zaprasza do wspólnego projektu kolędowego.

Marek i Małgosia Fedorowie mają siedmioro dzieci. W tej rodzinie, oprócz Małgosi, która z wykształcenia jest matematykiem, wszyscy są muzykami - choć Małgosia też gra na gitarze.

Trzyletnia Asia, która jest najmłodszym dzieckiem Fedorów, nie tylko śpiewa, ale również próbuje swoich sił w grze na małych skrzypeczkach. Pozostałe dzieci, z których dwoje mieszka już poza rodzinnym domem, to profesjonalni muzycy.

- Sześcioletni Daniel gra co prawda na razie jedynie na perkusji balonowej, ale cała reszta to albo absolwenci, albo ciągle jeszcze uczniowie szkoły muzycznej - mówi Marek Fedor. - Ta szkoła muzyczna to trochę taki rodzinny obowiązek - dodaje ze śmiechem. 

Dziś muzyczna rodzina ma przygotowany materiał na swoją pierwszą wspólną płytę. To dwanaście kolęd w wyjątkowej aranżacji.

- Zawsze w okolicy Bożego Narodzenia odkąd jesteśmy małżeństwem, w naszych rodzinach było wspólne kolędowanie. W zasadzie cała pasja wspólnego rodzinnego śpiewania wzięła się właśnie od kolęd - wspominają małżonkowie. 

Wydanie płyty jednak przerasta możliwości finansowe rodziny. Dlatego wspólnie postanowili zapracować na to przedsięwzięcie.

- Przygotowaliśmy specjalny koncert zatytułowany "Prosto z Betlejem" - wyjaśniają Fedorowie. - To tradycyjne kolędy i pastorałki w naszych autorskich opracowaniach, ale także nasze własne utwory bożonarodzeniowe. Zapraszamy do kontaktu wszystkie parafie oraz domy kultury, które chciałyby taki koncert zorganizować. 

Występ w wykonaniu The Fedor Family trwa ok. 60 minut. - Wpisując się w polskie tradycje bożonarodzeniowe, oparte na wartościach chrześcijańskich chcemy dzielić się śpiewem i grą z ludźmi, szukając w tajemnicy Bożego Narodzenia radości i nadziei w naszym życiu - podkreślają Małgosia i Marek. 

Koncert kolęd jak zaznaczają, mogą połączyć z warsztatami dla scholi lub dzieci z parafii, jeśli byłoby takie zapotrzebowanie. - To dobry i sprawdzony sposób, aby ożywić, zintegrować dzieci lub zapoczątkować działalność scholi czy zespołu muzycznego w parafii - stwierdza Marek. - Wtedy na koncercie jedną lub dwie kolędy zaśpiewamy razem z dziećmi uczestniczącymi w warsztatach.

Swój repertuar The Fedor Family zaprezentuje m.in. w czasie Wigilii Miłosierdzia organizowanej przez Caritas AL dla osób samotnych i potrzebujących. - To nasz wkład w to dzieło - zaznacza Marek Fedor. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy