Nowy numer 48/2022 Archiwum

Abp Budzik i biskupi lubelscy uczestniczyli w rekolekcjach na Jasnej Górze

Ćwiczenia duchowe dla biskupów trwały kilka dni. Prowadził je ks. prof. Waldemar Turek.

Temat rekolekcji dla biskupów brzmiał: „Wypłyń na głębię. O apostole Piotrze i jego wierze”. Ćwiczenia duchowe odprawiane były przez polskich hierarchów na Jasnej Górze od 14 do 17 listopada. Prowadził je ks. prof. Waldemar Turek, pracownik Sekretariatu Stanu w Watykanie.

W rekolekcjach uczestniczyli lubelscy biskupi pomocniczy z abp. Stanisławem Budzikiem, metropolitą lubelskim. Abp Budzik w rozmowie z KAI podzielił się swoim doświadczeniem odprawiania rekolekcji i modlitwy. Podkreślił, że ma taką metodę przeżywania rekolekcji, że nie nakłada sobie od razu jakiegoś maksymalnego programu, ale bierze na siebie jakieś bardzo konkretne postanowienie. - Jeśli nie chcemy zmienić wszystkiego od razu, ale postanowimy sobie jakąś konkretną sprawę, jest to do zrealizowania. I to wielokrotnie mi się udawało - powiedział metropolita lubelski.

- Rekolekcjonista pokazał nam drogę wiary św. Piotra pełną trudnych sytuacji i upadków. Ukazał, jak św. Piotr powoli odkrywał, kim w istocie jest Jezus, a także stopniowo odkrywał swoje zadanie w Kościele - podkreślił abp Budzik. Dla metropolity lubelskiego były to już 19. rekolekcje dla biskupów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy