Nowy numer 47/2023 Archiwum

Ks. Matuszny o aktualności bł. Karoliny Kózkówny

Jest proboszczem jedynej w diecezji lubelskiej parafii noszącej wezwanie bł. Karoliny Kózkówny. 18 listopada kościół wspomina tę błogosławioną, a parafia w Snopkowie przeżywa odpust.

Parafia w Snopkowie, niewielkiej miejscowości graniczącej z Lublinem, jako jedyna w archidiecezji nosi imię młodej dziewczyny z Zabawy, która zginęła męczeńską śmiercią 108 lat temu.

- Mimo upływu lat, ta młoda dziewczyna wciąż jest postacią bardzo aktualną, nie tylko dla młodych, dla których może być wzorem do naśladowania, ale też dla starszych. Zginęła, broniąc się przed gwałtem carskich żołnierzy. To ona przypomina nam dzisiaj, że są wartości, które znacznie wykraczają poza materialny świat, jaki dziś nam proponuje współczesna popkultura. Ona widziała wartości, które pozwalają patrzeć człowiekowi znacznie dalej niż doczesne życie. Patrzyła na Boga, jak na kochającego Ojca, który daje nam siłę nawet w najtrudniejszych sytuacjach do postawienia się po stronie prawdziwej miłości i walki o godność człowieka - mówi ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii Snopków i zaprasza na uroczystości odpustowe.

Główna Msza św. za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkówny sprawowana będzie 18 listopada o 18.00

- Zapraszamy do naszej wspólnoty, by razem świętować. Odpust jest dniem szczególnym, ale zapraszamy także w inne dni, szczególnie ludzi młodych, którzy potrzebują wsparcia duchowego, by tutaj polecali się bł. Karolinie - zachęca ks. Mirosław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy