Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nowa płyta zespołu Good God. Bo każdy jest wędrowcem

Choć przymiarki do jej wydania były już jakiś czas temu, to zanim 13 nowych piosenek ujrzało światło dzienne, minęły dwa lata.

Zespół Good God funkcjonuje na muzycznej scenie od przeszło 10 lat. W jego skład wchodzi m.in. trzech księży. To ewenement na skalę kraju. Do tej pory muzykom udało się nagrać cztery płyty. Premiera najnowszej, zatytułowanej "Wędrowiec", będzie miała miejsce 1 grudnia o godz. 19.30 w Chełmskim Domu Kultury.

- Każdy z nas jest na tym świecie wędrowcem - idzie drogą, poszukując celu, jakim jest królestwo niebieskie - mówi ks. Paweł Gołofit, lider zespołu. - Pan Bóg również jest wędrowcem - przechadza się pomiędzy nami i pragnie, abyśmy Go zauważyli. Stąd teksty utworów w nowym albumie opowiadają właśnie o wędrowaniu, poszukiwaniu, wzlotach i upadkach człowieka.

Większość tekstów, jak zaznacza ks. Paweł, jest owocem medytacji słowa Bożego podczas przeżywanych rekolekcji. - Mają one wspomóc słuchacza, który w danym momencie, wędrując, na swój sposób zmaga się z różnymi pokusami. Dlatego nasza nowa płyta to "podręcznik" dla każdego wierzącego, bez względu na wiek i poziom relacji z Bogiem. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy