Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wolontariusze na Wigilię Miłosierdzia poszukiwani

Dzięki Caritas przy jednym stole zasiądą wszyscy ci, którzy nie mają szans na ciepłe, rodzinne święta. Tak będzie w czterech miastach naszej archidiecezji, dzięki rzeszy wolontariuszy, do których można dołączyć.

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze ponad miesiąc, ale w Caritas archidiecezji lubelskiej przygotowania do Wigilii trwają pełną parą.

- Po dwóch latach pandemicznej przerwy znów spotkamy się wszyscy przy jednym stole. Towarzyszyć nam będzie wspólna modlitwa, posiłek i kolędowanie, bez poczucia osamotnienia i odrzucenia - zaprasza ks. Paweł Tomaszewski dyrektor lubelskiej Caritas.

W tym roku będzie to już 6. Wigilia Miłosierdzia Caritas, która zgromadzi w ten wyjątkowy dzień setki ubogich, bezdomnych, starszych, samotnych, potrzebujących aż w 4 miastach: w Lublinie, Chełmie, Puławach i Krasnymstawie. Początek o godz. 10.00, oczywiście 24 grudnia! 

Tak wielkie wydarzenie charytatywne potrzebuje wsparcia wolontariuszy. Dlatego jeśli chcesz spędzić Wigilijny poranek razem z potrzebującymi i dać im w te Święta choć namiastkę ciepłej i rodzinnej atmosfery, zgłoś się wypełniając formularz dostępny TUTAJ

Wszelkie pytania można kierować po numer telefonu: 668 770 774, bądź na adres e-mail: wolontariat.lublin@caritas.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy