Nowy numer 4/2023 Archiwum

Chełmscy duszpasterze z pomysłem na Adwent

Dla młodych ludzi z całej archidiecezji powstał projekt, który nie tylko pomoże dobrze przeżyć czas oczekiwania na Boże Narodzenie, ale też wiele wyjaśni...

W okresie Adwentu każdego roku Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie organizuje akcje w mediach społecznościowych, zapraszając ludzi młodych do pracy duchowej.

- Wcześniej proponowaliśmy adwentowy “czelendż” - opowiada ks. Karol Mazur rejonowy duszpasterz młodzieży w Chełmie. - W zeszłym roku członkowie wspólnot, które działają w naszym mieście i okolicach przywoływali postaci świętych, którzy przeszli szczególne nawrócenie w swoim życiu. W tym roku  jako duszpasterze chcieliśmy przygotować dla młodych coś zupełnie sami. 

Ciekawostką jest fakt, że chełmscy duszpasterze nie ograniczają się w swoim projekcie adwentowym jedynie do regionu chełmskiego. - To oddolna inicjatywa naszych duszpasterzy skierowana do młodych ludzi z całej archidiecezji lubelskiej - zaznacza ks. Karol. - Dostaliśmy zgodę dyrektora Wydziału Katechetycznego, by docierać z naszą inicjatywą do ludzi młodych również poprzez katechetów. 

Tym razem chełmscy duszpasterze postanowili w formie krótkich filmików wytłumaczyć Eucharystię.

- Ale nie tak literalnie. To by raczej odstraszało, niż przyciągało - stwierdza ks Karol. - Zeszliśmy na grunt przyswajalny dla ludzi młodych. W każdym z krótkich filmów dwóch naszych księży rozmawia o przyjaźni międzyludzkiej, a później przekłada ją na przyjaźń człowieka z Jezusem. Wskazują jednocześnie, jak ona wygląda w czasie Eucharystii. I tak na początku jest wprowadzenie w przyjaźń, czyli spotkanie. W Eucharystii także spotykamy się z Jezusem. Później dialog, którym w czasie Mszy św. jest liturgia słowa. Przygotowanie darów to przygotowanie do spotkania z przyjacielem i poświęcenia się dla siebie nawzajem. Przeistoczenie - realna obecność i wreszcie Komunia - która jest wspólnotą dwojga osób. 

Projekt przygotowany przez chełmskich duszpasterzy właśnie wystartował pod hasłem "Eucharystia drogą przyjaźni z Jezusem"

Na profilu FB Duszpasterstwa Młodzieży Chełm - Młodzi za Jezusem, już w najbliższą środę pojawi się pierwszy odcinek cyklu sześciu filmów. Będą się one pojawiały w każdą środę i niedzielę aż do 18 grudnia.

Filmy będzie można też obejrzeć na kanale YT duszpasterstwa i na Instagramie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy