Nowy numer 4/2023 Archiwum

Spotkanie z o. Filipem Buczyńskim

Franciszkanin, który od ponad 30 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom, w książce "Z Bogiem trzeba się kłócić" opowiada jak mądrze pomagać i jak walczyć o drugiego człowieka. Zapraszamy na spotkanie autorskie 1 grudnia.

W wywiadzie rzece, który przeprowadził z o. Filipem redaktor Tomasz Terlikowski, twórca Hospicjum Małego Księcia opowiada m.in. o sensie cierpienia, o cudach, których doświadczył i o historii swojego powołania.

Ojciec Filip Buczyński ponad 30 lat służy ludziom śmiertelnie chorym i ich rodzinom. 25 lat temu założył w Lublinie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. 

Dziś cały czas jako doświadczony psychoterapeuta i psychoonkolog wspiera małych pacjentów, a ich rodzicom daje oparcie w procesie wychodzenia z żałoby.

W książce zatytułowanej "Z Bogiem trzeba się kłócić. O pomocy, przeprowadzaniu na drugą stronę i osobistych cudach" opowiada o swoim powołaniu, prowadzeniu hospicjum i walce o życie każdego człowieka, a także o sensie cierpienia. 

Spotkanie autorskie z o. Filipem oraz Tomaszem Terlikowskim odbędzie się 1 grudnia 2022 o godzinie 19.00 w auli klasztoru o. dominikanów w Lublinie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Na miejscu będzie możliwość zakupu książki oraz zdobycia autografu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy