Nowy numer 4/2023 Archiwum

Rusza Festiwal Bożego Narodzenia

Odpalenie miejskiej iluminacji 6 grudnia rozpocznie świąteczno-noworoczny czas w Lublinie.

Festiwal Bożego Narodzenia, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpocznie się 6 grudnia (o godz. 16 na pl. Łokietka) uroczystym odpaleniem miejskiej iluminacji świątecznej. Inauguracji towarzyszyć będzie koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej, a najmłodsi uczestnicy wydarzenia otrzymają słodkie upominki od św. Mikołaja.

Miejskie iluminacje, jak co roku rozświetlą deptak, Stare Miasto i pl. Litewski. Latarnie i drzewa na deptaku zostaną udekorowane instalacjami świetlnymi, w ścisłym centrum miasta znajdą się okolicznościowe standy z motywami świątecznymi, a serce z napisu: "I Love Lublin" zostanie zamienione na choinkę. Stare Miasto udekorują girlandy świetlne i instalacja "Gwiazdozbiór" Jarosława Koziary, a na pl. Łokietka stanie 13-metrowa choinka.

W tegorocznym programie festiwalu, jak informuje Urząd Miasta Lublin, znalazły się koncerty kolęd, prelekcje dla najmłodszych, bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla lubelskich przedszkolaków oraz liczne warsztaty rękodzielnicze. Z bogatej oferty warsztatów, przygotowanej przez instytucje kultury, mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, a wybrane wydarzenia dedykowane są także seniorom.

Mieszkańcy mogą wziąć udział m.in. w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, ozdób choinkowych czy świątecznych stroików z makramy. Przygotowano także propozycje dla osób, które wolą spędzać czas aktywnie: potańcówkę na lodzie, świąteczną grę miejską oraz spacery z przewodnikiem, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o lubelskich tradycjach bożonarodzeniowych.

Zaplanowano również tradycyjne wspólne kolędowanie w szopce bożonarodzeniowej, która stanie na styku deptaka i pl. Litewskiego.

W tym roku, w związku z otrzymaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, program festiwalu został wzbogacony o wydarzenia skierowane dla lubelskiej młodzieży. W przestrzeni Hej! zaplanowano m.in. warsztaty, wspólne ubieranie choinki oraz świąteczne karaoke.

Szczegółowy program Festiwalu Bożego Narodzenia znajduje się na stronie: swieta.lublin.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy