Nowy numer 4/2023 Archiwum

Akcja charytatywna studentów dziennikarstwa KUL

Celem akcji jest wsparcie potrzebujących dzieci z jednej z dzielnic Lublina.

Koło Naukowe Dziennikarstwa KUL po raz 10. organizuje akcję „Tost”. - Jest to akcja charytatywna, która polega na internetowej zbiórce pieniędzy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup prezentów dla potrzebujących dzieci mieszkających na terenie parafii Trójcy Przenajświętszej na lubelskim Felinie - informuje Klaudia Gonciarz, prezes koła naukowego.

Inicjatywa została uruchomiona pod koniec listopada i potrwa do 17 grudnia. - Finał akcji wyznaczony jest na 18 grudnia, wtedy to przekażemy prezenty dzieciom w różnym wieku, więc musimy także dopasować prezenty. Najczęściej są to gry planszowe, słodycze, maskotki lub puzzle. Pragniemy podzielić się radością i upominkami z najmłodszymi - precyzuje K. Gonciarz.

Informacje na temat zbiórki można znaleźć na profilu facebookowym Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL i na Instagramie student_dziennikarz. Studentom już udało się zebrać połowę potrzebnej kwoty. Ale nadal potrzebne jest wsparcie. Zakup upominków można wesprzeć dowolną kwotą TU.

Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy prezes Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL wraz z koleżankami i kolegami wymyślili „Akcję Tost”. Organizowali wtedy kiermasz ciast, przygotowywali tosty i sprzedawali na korytarzach uczelni. Dochód przeznaczali na przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci z jednej z lubelskich parafii. Wybuch pandemii koronawirusa zmusił do zmiany formy akcji i przerodziła się ona w akcję Tost „2.0” i zbiórkę internetową.

Obok akcji charytatywnej na rzecz potrzebujących dzieci, studenci dziennikarstwa KUL organizowali wydarzenie wspierające schronisko dla bezdomnych zwierząt,  a także wydarzenia naukowe i spotkania z ludźmi mediów i kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy