Nowy numer 4/2023 Archiwum

Aukcja dla hospicjum z darami znanych osób

Pióro pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulki reprezentacji Polski z autografami czy podpisane zdjęcie skoczków narciarskich - to niektóre z przedmiotów, które można wylicytować w świątecznej aukcji na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

Zestaw piśmienniczy od Jarosława Kaczyńskiego, muszka Donalda Tuska, krawat byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, pióro pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulki reprezentacji Polski z autografami Piotra Zielińskiego i Kamila Glika - to niektóre z przedmiotów, które można wylicytować w świątecznej aukcji na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. 

- Zachęcam do udziału w aukcji, potrzeby hospicjum, które co roku pomaga ok. 350 pacjentom w trybie stacjonarnym i takiej samej liczbie chorych w domach, są bardzo duże. Dzięki pomocy darczyńców możemy opiekować się tymi osobami. W naszej placówce pracuje m.in. 13 lekarzy, 37 pielęgniarek i 2 psychologów - powiedział prezes Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie ks. prof. Mirosław Kalinowski, który jest także rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wylicytować będzie można również m.in. zdjęcie z autografami skoczków narciarskich Kamila Stocha Piotra Żyły i Dawida Kubackiego, rękawicę z autografami bokserów Tomasza Adamka i Mariusza Wacha, piłkę z autografem Zbigniewa Bońka, koszulkę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i inne przedmioty. Szczegóły aukcji: https://allegro.pl/oferta/koszulka-z-autografem-pilkarza-piotra-zielinskiego-12975815940.

- Serdecznie zachęcam państwa do wzięcia udziału w aukcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie, w którym jestem wolontariuszką. Zbliżają się święta - otwórzcie proszę swoje serca na potrzeby naszych podopiecznych. I ty możesz zostać nie tylko Dobrym Samarytaninem, ale też Mikołajem - podkreśla Magdalena Nocoń-Łysko.

Hospicjum stacjonarne dysponuje 23 łóżkami, w salach głównie dwuosobowych, średni pobyt chorego to ok. 23 dni. Do opieki domowej używanych jest 8 samochodów i ambulans, którym chorzy przewożeni są na badania diagnostyczne, do hospicjum i do domów rodzinnych. Prowadzona jest również poradnia medycyny paliatywnej.

Opieka w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie ma na celu zapewnienie choremu godnego przeżycia ostatniego okresu choroby. Obejmuje: leczenie objawów towarzyszących chorobie, pielęgnację, towarzyszenie choremu i jego bliskim oraz pomoc rodzinie po śmierci pacjenta. Sprawuje ją zespół hospicyjny: lekarze, pielęgniarki, psycholog, fizjoterapeuta, opiekunowie medyczni, kapelan oraz pracownicy administracyjni i personel pomocniczy. W opiece aktywnie uczestniczą wolontariusze. Opieka hospicyjna jest dla chorego nieodpłatna. 

Akcję wspierają Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Fundacja Rozwoju KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy