Nowy numer 4/2023 Archiwum

Wigilia Miłosierdzia. Jak będzie wyglądać w tym roku?

Po przerwie spowodowanej pandemią w tym roku znowu osoby najbardziej potrzebujące zasiądą przy wspólnym stole. Tym razem w czterech miastach równocześnie.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 2017 roku organizuje Wigilię Miłosierdzia, na którą zapraszane są osoby potrzebujące: samotne, chore, bezdomne, ubogie.

- Chcemy w ten sposób dzielić się radością z Narodzenia Pańskiego z osobami doświadczającymi na co dzień różnych trudności, przypomnieć, że także w tym wyjątkowym rodzinnym czasie jesteśmy dla nich, służymy pomocą na miarę naszych możliwości - mówi dyrektor Caritas AL ks. Paweł Tomaszewski. 

Wszyscy, którzy zechcą wspólnie świętować, spotkają się 24 grudnia o 10.00 w czterech miastach: Lublinie (w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11), Chełmie (w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E), Puławach (w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” przy ul. Wojska Polskiego 4) i Krasnymstawie (w Kuchni dla ubogich im. Św. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Okrzei 38).

Nie zabraknie wspólnotowej modlitwy pod przewodnictwem pasterzy naszej archidiecezji. W Lublinie w wigilii uczestniczył będzie abp Stanisław Budzik, w Krasnymstawie bp Mieczysław Cisło, w Puławach bp Adam Bab,  a w Chełmie bp Józef Wróbel.

Będzie tradycyjne dzielenia się opłatkiem, ciepły posiłek oraz wspólne kolędowanie.

Caritas szacuje, że w tym roku w Wigilii Miłosierdzia w czterech miastach weźmie udział ok. 1300 osób zarówno z Polski, jak i z Ukrainy, dlatego cały czas zachęca do kontaktu osoby, które chciałyby zaangażować się w organizację tego wydarzenia - włączyć w wydawanie posiłków, rozdawanie opłatków oraz towarzyszenie osobom samotnym w tym wyjątkowym dniu.

Więcej informacji można uzyskać mailowo (wolontariat.lublin@caritas.pl).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy