Zaledwie rok temu zainicjowali działanie katolickich social mediów. Dziś tworzą platformę streamingową i telewizyjną i chcą dać światu przestrzeń do dzielenia się wiarą.
Przeszło rok temu światło dzienne ujrzała pierwsza na świecie katolicka platforma społecznościowa Agappe.pl powołana do życia przez Fundację Nowa Pięćdziesiątnica.
Zaledwie kilka dni temu FN50 oficjalnie otworzyła dla wszystkich platformę Agappe.tv oraz Agappe.audio.
- Można się już rejestrować, dodawać własne materiały - zachęca ks. Artur Potrapeluk prezes fundacji. - Jesteśmy też na etapie rozmów z chrześcijańskimi artystami, którzy będą mogli zamieszczać na tych platformach swoje płyty, teledyski, filmy. To będzie działać na zasadach platform streamingowych.
W ramach Agappe.tv fundacja postanowiła stworzyć projekt, na wzór popularnego TEDxa pod nazwą #𝐈𝐛𝐥𝐯+ (skrót I believe - z ang. wierzę; i znak krzyża: +). - Chcielibyśmy zainspirować chrześcijan do tego, by zabierali głos w ważnych sprawach i by mogli siebie nawzajem słuchać - wyjaśnia ks. Potrapeluk.
Jedną z pierwszych akcji projektu #𝐈𝐛𝐥𝐯+ ma być stacjonarne wydarzenie, na które FN50 chce zaprosić znanych ewangelizatorów z Polski i zagranicy.
- To spotkanie na pewno będzie dotyczyło młodzieży - zdradza ks. Artur. - Chcemy, by młodzi mogli się wypowiedzieć na tematy, które są dla nich ważne, by opowiedzieli, czym żyją, by mogli dzielić się swoim świadectwem. To będzie pierwszy taki event, który mam nadzieję, rozprzestrzeni się po całym świecie pod naszą marką. Wierzę też, że doda odwagi do brania odpowiedzialności za Kościół, a ludzie nie będą się wstydzili mówić o Kościele i w nim być. Nie ukrywam, że chciałbym w ten sposób zwrócić też uwagę na rolę ludzi świeckich w Kościele i zachęcić ich do podejmowania odpowiedzialności zarówno za niego, jak i za ewangelizację.
Spotkanie, które zapowiada ks. Artur, na pewno odbędzie się w Lublinie w 2023 r. Konkretna data nie jest jeszcze znana, ale prezes fundacji już wie, że prawdopodobnie jednymi z gości będą siostry Antoione z Malezji - świeckie ewangelizatorki.
Każdy, kto chciałby wesprzeć działania FN50, a szczególnie planowane stacjonarne wydarzenie dla młodych w przyszłym roku, może to zrobić przez stronę internetową www.fn50.pl.