Podczas ferii poznaj Lublin z przewodnikiem

Podczas ferii rozpocznie się cykl spacerów, w ramach którego lubelscy przewodnicy miejscy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają turystów i mieszkańców Lublina do wspólnego zwiedzania miasta.

Seria spacerów z przewodnikami miejskimi zapoczątkowana została w lutym ubiegłego roku. Cykl rozpoczął się wówczas od codziennych spacerów organizowanych podczas ferii zimowych. Tym razem będzie podobnie – podczas ferii zimowych w województwie lubelskim Lublin wraz z przewodnikiem będzie można zwiedzać codziennie! To doskonała informacja dla osób zainteresowanych poznaniem zabytków Lublina i jego historii. A jest ich naprawdę wiele. Od początku pierwszej edycji „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” w 89 spacerach w języku polskim wzięło udział łącznie ponad 1100 osób.

– Wśród osób biorących udział w spacerach z przewodnikami są nie tylko turyści, ale często również mieszkańcy miasta. Duże zainteresowanie spacerami organizowanymi w poprzednie ferie zimowe sprawiło, że wspólnie z lubelskimi przewodnikami po raz kolejny przygotowaliśmy bogaty harmonogram spacerów w języku polskim i angielskim, dzięki czemu każdy może znaleźć spacer o interesującej go tematyce – mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Już od tego weekendu spacery będą odbywać się codziennie, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania Lublina. Każda z wycieczek trwa około dwóch godzin i jest znakomitą okazją, aby poznać miasto i posłuchać historii, których często nie znają nawet rodowici lublinianie.

W harmonogramie spacerów przygotowanym na ferie zimowe nie brakuje wycieczek szlakiem najpopularniejszych zabytków i spacerów tematycznych poświęconych m.in. miejskim legendom i sprawom kryminalnym związanym z miastem. W harmonogramie znalazły się także spacery łączące zwiedzanie i animacje dla dzieci dedykowane rodzinom, które stanowią doskonałą propozycję spędzenia czasu podczas ferii zimowych.

– Zwiedzanie dla najmłodszych to nie tylko opowieści o legendach i ważnych historycznie miejscach. To przede wszystkim zagadki, zabawy i zadania angażujące zarówno dzieci, jak i dorosłych biorących udział w wycieczce – mówi Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk, przewodniczka miejska biorąca udział w programie.

Tradycyjnie w harmonogramie znalazły się również spacery w języku angielskim dedykowane szczególnie turystom zagranicznym odwiedzającym Lublin, a także mieszkańcom i studentom obcokrajowcom, których z roku na rok przybywa. Podczas ferii będą oni mogli zwiedzić Lublin trzykrotnie – szlakiem kryminalnych historii związanych z miastem, miejskich anegdot i legend, a także lubelskiej rzeczywistości z czasów komunizmu.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania. Osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu muszą jedynie wybrać trasę, daty spaceru, a następnie kupić bilet w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..