Nowy numer 22/2023 Archiwum

Na wspieranie zawsze jest czas

Są w różnym wieku i mieszkają w różnych miejscowościach. Łączy ich pasja pomagania innym. Caritas Archidiecezji Lubelskiej podczas specjalnego wydarzenia dziękowała osobom zaangażowanym w wolontariat za ich pracę.

Czas podziękowań


Gala wolontariatu jest momentem podsumowań i podziękowań. – Staramy się ująć w liczbach to dobro, które dzieje się za pośrednictwem wolontariuszy, i głośno powiedzieć „dziękuję” wszystkim, którzy włączają się w pomaganie. To także impuls do tego, by dobro szerzyć dalej. Nasze spotkanie utwierdza wolontariuszy w tym, że warto podjąć wysiłek dla drugiego człowieka. Pokazuje, że jest nas dużo, możemy wymienić się doświadczeniami i poczuć, że dobro dzieje się wokół nas – mówi ks. Paweł Zdybel, wicedyrektor lubelskiej Caritas.


Jedną z wyróżnionych wolontariuszek jest Aleksandra Kowalczyk, która od kilku lat działa w Krasnymstawie. – Tak się złożyło, że gdy kilka lat temu powstawał ośrodek Caritas w Krasnymstawie, jego koordynatorką została moja mama i ona namówiła mnie do włączenia się w wolontariat. Pomyślałam wówczas, że warto spróbować, ale nie wiedziałam, że to stanie się tak ważne w moim życiu. Z każdą kolejną akcją, z każdą osobą, którą poznawałam, widziałam, że robię coś dla innych, ale i sama czerpię z tego wielką radość. Czasem ktoś mnie pyta, skąd biorę na to czas, ale on zawsze się znajduje. Jak się chce, to można tak zorganizować swoje zajęcia, żeby pomóc drugiemu. I to jest niezwykłe – przyznaje Aleksandra.


Tytułami wolontariuszy roku zostali także nagrodzeni Agnieszka i Paweł Pakuła − wolontariat na rzecz seniorów, Albert Papliński − wolontariat na granicy i akcyjny, Weronika Baranowska − Szkolne Koło Caritas przy SP nr 31 w Lublinie, Julia Podleśna − Szkolne Koło Caritas przy SP nr 14 w Lublinie, Maja Balcerek − Szkolne Koło Caritas przy SP w Wierzbicy, Julia Balcerek − Szkolne Koło Caritas przy SP w Wierzbicy.


« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast