Nowy numer 5/2023 Archiwum

Kolędy polskich pokoleń

Grzegorz Głuch, dyrygent i twórca m.in. Gospel Rain, zaprasza do udziału w wyjątkowym projekcie artystycznym.

Tym razem muzyk chce pokazać szerokiej publiczności najpiękniejsze tradycje Bożego Narodzenia.

- Chodzi nam o zaprezentowanie piękna polskich kolęd i pastorałek wraz z popularyzacją wiedzy o dziejach Polski, o losach wielu pokoleń Polaków - wyjaśnia. - Sukces poprzedniego cyklu koncertów w roku 2022 skłonił nas do kontynuacji projektu, tym razem w nowych środowiskach województwa lubelskiego.

W ramach projektu pod hasłem “Kolędy polskich pokoleń” odbędą się koncerty w dużych kościołach Lubelszczyzny. 

28 stycznia w kościele o. kapucynów w Lublinie na Poczekajce wystąpi chór Good, 29 stycznia w  kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim najpiękniejsze kolędy zaprezentuje Krasnobrodzki Gospel, a 2 lutego w sanktuarium maryjnym na Górze Chełmskiej Chadek Gospel Choir. 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu głównego partnera - województwa lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”. 

W koncertach wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, jakie powstały w różnych stuleciach i pokoleniach polskiej historii - od XVI wieku, przez czasy schyłku Rzeczpospolitej Obojga Narodów, rozbiorów w XIX wieku, przez dramatyczne czasy XX wieku i obu wojen światowych, aż po czasy współczesne. 

Głównym pomysłodawcą projektu jest Grzegorz Głuch, kompozytor, dyrygent, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny, wokalista, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych twórców oraz animatorów muzyki gospel ostatnich trzydziestu lat. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy