Ostatnie chwile z parkiem iluminacji

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu w Parku Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Kto nie widział ogrodu zimą podświetlonego kolorowymi barwami, ma ostatnią szansę.

Ostatni dzień otwarcia Parku przypada w Walentynki - 14 lutego.

Serduszka, strzały Amora, a przede wszystkim mieniące się w kolorze miłości iluminacje – to wszystko buduje niezwykle romantyczny klimat. Tego dnia Lumina Park proponuje magiczny spacer w milionie świateł i możliwość skorzystania ze specjalnej promocji dla par.

Firma Lumina otworzyła w tym roku siedem Parków Iluminacji w Europie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie od 10 listopada możemy podziwiać całkowicie nową oraz dłuższą, kilometrową, trasę zwiedzania. W Lumina Parku znajdują się, także premierowo, instalacje polskich artystów. Opowieść przekazywana jest światłem, dźwiękiem i narracją. Tematem tegorocznej ścieżki zwiedzania jest „Tajemniczy Ogród”, hasło z jednej strony obiecujące atmosferę tajemnicy, magii, zaskoczenia, a z drugiej strony ukazujące zróżnicowaną tematykę poszczególnych stref. Najważniejszym punktem każdej z nich jest wybrane drzewo, opisane w ramach ścieżki edukacyjnej. Jego właściwości, związane z nim wierzenia lub legendy, są merytoryczną przesłanką do tematyki danej strefy. Oś narracyjna prowadzi zaś zwiedzających przez 14 zróżnicowanych stref, takich jak m.in. kraina herbaciana, strefa gromowładnych, strefa iluzji czy kraina miodem płynąca.

Lumina Park w Lublinie w lutym zmienia godziny otwarcia. Park będzie czynny od godziny 17.00 do 21.00. Ostatnie wejście zaś zaplanowano na godz. 20.00.

W Lumina Parku dostępny jest również punkt gastronomiczny z gorącymi napojami. W tym sezonie organizator ponownie przeznacza 1 zł z każdego sprzedanego napoju na cel charytatywny. Kwota zostanie przekazana Lubelskiemu Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..