Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zaproszenie do "Twierdzy"

Choć to jedna z najmłodszych komórek ewangelizacyjnych w Polsce, jej działania przynoszą efekty nie tylko na Lubelszczyźnie. Już dziś ChCE zaprasza na ewangelizacyjne forum.

Niespełna dwa lata temu zainaugurowana została działalność Chełmskiego Centrum Ewangelizacji. Organizacją kieruje ks. Paweł Gołofit, który podkreśla, że razem ze swoją ekipą chce docierać do "niedzielnych" katolików i formować tych, którzy będą głosić innym Chrystusa.

Chełmskie Centrum Ewangelizacji to przede wszystkim ludzie - środowisko, które od wielu lat formuje się w wierze.

W jego  ramach od początku działalności funkcjonuje szkoła ewangelizacji. Dzięki pomocy Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz we współpracy z SESA Polska ChCE proponuje kursy ewangelizacyjne oraz rekolekcje, w których prowadzący stosują nowe metody przekazywania wiary, odpowiednie dla współczesnego człowieka.

- Zostaliśmy też obdarzeni wielkim zaufaniem Wydziału Katechetycznego AL - podkreśla Franek Wróbel, ewangelizator ChCE. - Przejęliśmy prowadzenie rekolekcji dla katechetów z naszej archidiecezji i robimy to w postaci kursu ewangelizacyjnego Jan. Odbyły się już dwie tury takich rekolekcji. Wzięło w nich udział ponad 150 katechetów. W planie mamy jeszcze trzy edycje dla pozostałych, ale wielu z tych, którzy już przeszli kurs, mówią, że to były najlepsze rekolekcje w ich życiu. To bardzo nas motywuje do działania. 

Teraz ChCE zamierza zaprosić wszystkich ludzi wierzących, którzy pragną spotkać się na modlitwie, formacji i dialogu, do udziału w konferencji ewangelizacyjnej pod nazwą “Twierdza”.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia. - “Twierdza” to wydarzenie charyzmatyczne, jakiego jeszcze nie było w naszym regionie - wyjaśnia F. Wróbel odpowiedzialny za organizację konferencji. - Dzięki wspólnej modlitwie oraz słuchaniu Bożego słowa pragniemy tworzyć miejsce wzrostu wiary dla ludzi żyjących w relacji z Bogiem. Dlatego podczas konferencji będzie można wysłuchać nauczań na najwyższym poziomie w treści i przekazie, znanych w całej Polsce ewangelizatorów.

Wśród mówców, jak informują organizatorzy, pojawią się głównie świeccy ewangelizatorzy: Michał Nikodem, Marcin Jakimowicz, Marta Miłuńska, Jacek Weigl oraz ks. Paweł Gołofit. - Pokażemy nowoczesne i piękne oblicze Kościoła - podkreśla Franek Wróbel. - Chcemy dać jakość, na którą często z powodów finansowych nie mogą pozwolić sobie parafie. Nasz sztab ludzi od dłuższego czasu pracuje nad tym wydarzeniem, a ponieważ sami uczestniczyliśmy w wielu tego typu spotkaniach, wiemy, jak je organizować. 

Spotkanie odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury. - To miejsce, choć nie kojarzy się z Kościołem, ma jednak odpowiednią infrastrukturę do zorganizowania dużego spotkania - podkreśla F. Wróbel. - Zależy nam, aby uczestnicy, którzy na co dzień pochodzą z różnych parafii i wspólnot, dzięki stworzonej przestrzeni do dialogu mogli wymieniać się doświadczeniem, szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wracać do swoich środowisk, będąc napełnionymi mocą Ducha Świętego. 

Więcej informacji na stronie chce.info  oraz mediach społecznościowych Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy