Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zostań patronem polskich misjonarzy

Parafie archidiecezji lubelskiej włączają się w akcję zbiórki elektrośmieci.

Akcja odbywa się pod hasłem „Oczyść dom i świat z elektrośmieci” i ma na celu wsparcie projektów misyjnych i misjonarzy przebywających na misjach. Wydarzenie ma wymiar ekologiczny i charytatywny. Akcja zbierania elektrośmieci zakończyła się już m.in. w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. - Gorąco zachęcamy wszystkich do przeprowadzenia porządków w domach, mieszkaniach, piwnicach czy garażach i przyłączenia się do naszej zbiórki - zachęcają organizatorzy.

Przychody z akcji pozwolą na wsparcie działalności misyjnej. Szczegóły na stronach poszczególnych parafii archidiecezji. „Oczyść dom i świat z elektrośmieci - wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. W naszej parafii zbiórka elektrośmieci zostanie przeprowadzona 8 lutego do godz. 13.00" - czytamy na stronie parafii św. Anny w Prawnie.

Duszpasterze z parafii archidiecezji lubelskiej zwracają się z prośbą o aktywny udział w akcji, w ramach której można przekazać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, sprzęt RTV i AGD, np. telewizory, komputery, pralki, zamrażarki, zegary.

Zbiórkę prowadzi w województwie lubelskim i w całej Polsce Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy