Nowy numer 17/2024 Archiwum

Natychmiastowa pomoc dla ofiar różnego rodzaju przestępstw

W Lublinie trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

W związku  z ustanowieniem Dnia Ofiar Przestępstw, który przypada 22 lutego, instytucje tworzące Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Lublinie zaplanowały „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. - W ramach akcji przedstawiciele Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Sądu Rejonowego Lublin-Wschód, Prokuratury Okręgowej oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie pełnią dyżury dla wszystkich osób zagrożonych przemocą, doświadczających przemocy oraz świadków przemocy w rodzinie - informuje Adam Mołdoch, przewodniczący zespołu interdyscyplinarnego.

W ramach Akcji „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, pracownicy sekcji ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie MOPR pełnią dyżury telefoniczne. Numery telefonu 81 466 54 86 i 81 466 54 87 są do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy z zakresu poradnictwa socjalnego oraz z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Osoby, które doświadczyły jakiegoś przestępstwa, w tym oszustw i przemocy, mogą uzyskać bezpłatnie pomoc specjalistów w siedzibie Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie przy ul. Probostwo 6A, w sekcji ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie MOPR przy ul. Głębokiej 11, czy w stowarzyszeniu „Agape” przy u. Bernardyńskiej 5 w Lublinie i jego filiach w Opolu Lubelskim, Kraśniku, Chełmie, Puławach, Lubartowie, Rykach, Radzyniu Podlaskim, we Włodawie i Białej Podlaskiej. Darmową poradę prawnika lub psychologa, a także wsparcie socjalne można uzyskać umawiając wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 81 534 38 87.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy