Nowy numer 22/2023 Archiwum

Młodzież archidiecezji lubelskiej - diagnoza

Grupa naukowców przedstawi wyniki badań dotyczące stosunku młodzieży do rodziny, domu, Kościoła i katechezy.

Konferencja „Zrozumieć młodzież – współczesne wyzwania i ich konteksty w perspektywie interdyscyplinarnej” zaplanowano na 8 marca na KUL w Kolegium Jana Pawła II przy Al. Racławickich 14 w auli 1031. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30.

Konferencja jest dedykowana nie tylko naukowcom, ale również katechetom i nauczycielom, a także rodzicom i wszystkim, którzy współpracują z młodzieżą. Poruszona zostanie m.in. tematyka związana z pokoleniem Z, aspektami rozwoju i funkcjonowania młodzieży we współczesnym świecie, wartości i zaangażowania młodych, religijności młodych Polaków, komunikacji młodzieży w dobie mediów społecznościowych. Grupa naukowców przedstawi również wyniki badań dotyczące stosunku młodzieży archidiecezji lubelskiej do rodziny, domu, Kościoła i katechezy. Obok przedstawienia opracowanego raportu zaplanowano dyskusję panelową z udziałem ekspertów.

Konferencję otworzą: dziekan Wydziału Nauk Społecznych - dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL, dyrektor Instytutu Nauk Socjologicznych - dr hab. Grzegorz Adamczyk, prof. KUL. oraz bp Adam Bab, przewodniczący Komisji „Młodzież Przyszłością Kościoła” III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast