W Urzędowie pobiegną, by uczcić żołnierzy wyklętych

To będzie już drugi Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. mjr. Hieronima Dekutowskiego "Zapory" w Urzędowie. Każdy jest zaproszony do udziału w tym wydarzeniu.

O bohaterach można opowiadać na różne sposoby. Jednym z nich jest bieg pamięci, jaki drugi raz odbędzie się w Urzędowie. 12 marca każdy chętny może stanąć na starcie II Urzędowskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. mjr. Hieronima Dekutowskiego "Zapory".

Sam bieg rozpocznie się około godziny 12.30, zaraz po Mszy Świętej odprawionej o godz. 11.30 w urzędowskim kościele.

Start i meta zlokalizowane zostaną na Stadionie Orła Urzędów. Bieg przeprowadzony zostanie na trasach o długości 500, 1963 oraz 5000 m.

Na trasie biegu znajdują się szczególne miejsca, takie jak: dom państwa Golińskich, w którym stacjonował w 1915 roku Marszałek Józef Piłsudski, mogiła legionistów czy sanktuarium św. Otylii. Na starcie wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy: kartę startową z mapką biegu i okolicznościową koszulkę. Po ukończeniu trasy biegacze otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy. 

- W ten sposób po raz kolejny chcemy w Urzędowie upamiętnić żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP - podkreślają organizatorzy, wśród których są: burmistrz Urzędowa - Paweł Dąbrowski, Ośrodek Kultury w Urzędowie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..