Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pomogą młodym organizacjom pozarządowym

Ruszyła kolejna edycja programu Aktywna Lubelszczyzna skierowanego do małych organizacji pozarządowych, w tym kół gospodyń wiejskich oraz drużyn OSP i nieformalnych grup społeczników.

Konkurs jest skierowany do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatów tomaszowskiego, zamojskiego, krasnostawskiego, hrubieszowskiego, chełmskiego, łęczyńskiego, włodawskiego, parczewskiego i bialskiego. W ramach programu uprawnione podmioty mogą skorzystać ze wsparcia w postaci grantu w wysokości do 6500 zł, a także szkoleń, działań promocyjnych i wsparcia mentoringowego. Nabór potrwa do 13 maja.

Operatorami konkursu są Stowarzyszenie Czajnia i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie. Program wsparcia skierowany jest do małych organizacji pozarządowych, w tym kół gospodyń wiejskich oraz drużyn OSP i nieformalnych grup społeczników.

- W ramach grantu organizacje mogą zrealizować projekt społeczny lub wzmocnić instytucjonalnie swoją organizację poprzez zakup wyposażenia. Poprzednie dwie edycje konkursu pokazują, że pomysły są bardzo różne. Nie ograniczamy w żaden sposób kreatywności uczestników. Warunek jest jeden, działania muszą się mieścić w sferze pożytku publicznego - informują przedstawiciele operatorów konkursu.

Do dyspozycji uczestników konkursu grantowego są animatorzy, którzy udzielają niezbędnej pomocy w czasie pisania wniosku i jego realizacji. Ponadto realizatorzy mini grantów zaproszeni są do udziału w serii wizyt studyjnych, szkoleń czy indywidualnych konsultacji, których celem jest wzmocnienie lokalnych organizacji pozarządowych, jak fundacje, stowarzyszenia, koła gospodyń czy Ochotniczych Straży Pożarnych. W każdym z wymienionych powiatów odbędą się spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych. Informacje o spotkaniach pojawią się na stronie www.aktywnalubelszczyzna.pl i w mediach społecznościowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy